Prometheus

  • Grafika użytkowa
  • Internet

ACK Cyfronet AGH wraz z firmą HP Polska zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą grafikę na front obudowy Prometheusa, najszybszego superkomputera w Polsce powstającego na AGH w Krakowie.

W Krakowie powstaje właśnie największy w Polsce i jeden z największych na świecie komputerów dużej mocy obliczeniowej. Aby porównać go do przedmiotów codziennego użytku, należałoby ustawić obok siebie ponad 40 000 komputerów klasy PC. Jego przeznaczeniem będzie wspieranie badań polskich naukowców.

Prometheus, konkurs na grafikę frontową

Prometheus, będąc w światowej czołówce tego typu maszyn, będzie wielokrotnie prezentowany w mediach, międzynarodowych publikacjach oraz na konferencjach i targach w kraju i za granicą. Dlatego konkurs stanowi szansę dla projektantów, by ich praca dotarła do szerokiego grona odbiorców.

Dla kogo?

Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim brać udział osoby pełnoletnie z Polski lub obcokrajowcy, a także zespoły autorskie. W odniesieniu do prac zespołowych warunkiem uczestnictwa jest jednoznaczne wskazanie reprezentanta zespołu, upoważnionego do występowania w imieniu jego członków. Jedna osoba lub zespół może zgłosić do Konkursu jeden projekt. Zgłoszenie projektu jest bezpłatne.

Zadanie konkursowe

Nalezy zaprojektować grafikę, która znajdzie się na froncie obudowy superkomputera.

Nagrody

Jedna główna nagroda pieniężna w wysokości 5000 PLN.

Terminy

Prace można nadsyłać do 20.02.2015. W dniach 24.02 - 01.03.2015 będzie głosowanie internetowe. Wyniki konkursu zostaną podane 03.03.2015.

Regulamin

Regulamin konkursu znajduje się na stronie:
Regulamin konkursu na projekt graficzny dla superkomputera Prometheus.

Organizator

Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH.
www.cyfronet.krakow.pl

Współorganizatorem Konkursu oraz fundatorem nagrody i realizacji zwycięskiego projektu grafiki jest firma HP Polska.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni