Smaki światła

  • Wzornictwo
  • Warszawa

Światło kreuje przy stole nastrój – radosny, uroczysty, romantyczny, oficjalny, nieformalny. Światło może podkreślać smak dań, lub go zmieniać. Umiejętnie dobrane może podkreślać wygląd potraw, wydobywać ich świeżość i soczystość, współgrać z ich kolorami. Zastanówmy się wspólnie – a może to światło ma swój własny smak? Spróbujmy go określić i pokazać, jak może on współgrać ze smakiem jedzenia, które ma oświetlać.

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA –  organizatorem Targów Światło oraz śląskimi pracowniami Goczołowie Architekci Studio Autorskie i Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci zapraszają do udziału w konkursie SMAKI ŚWIATŁA.

Smaki Światła

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do osób związanych z architekturą, sztuką, a także z wszelkimi innymi dziedzinami nauki. W konkursie mogą uczestniczyć, jako autorzy prac, osoby fizyczne indywidualnie lub w zespołach – maksymalnie 4-osobowych.

Zadanie konkursowe

Zaprojektowanie elementu oświetlenia związanego ze spożywaniem posiłków. Może to być lampa, może to być detal związany z wystrojem stołu, naczyniami, sztućcami, może to być aranżacja świetlna całego pomieszczenia – kuchni, jadalni, restauracji, kawiarni, barze, terenu zewnętrznego.

Projekt powinien wykraczać poza granice typowego myślenia o roli i możliwościach oświetlenia w architekturze, architekturze wnętrz i designie. Powinien jednak stwarzać możliwość wykonania konkretnego produktu.

Nagrody

NAGRODA I – 2 500 PLN
NAGRODA II – 1000 PLN
NAGRODA III – tablet
3 WYRÓŻNIENIA – lampy

Prototyp nagrodzonego oświetlenia zostanie przygotowany i zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Oświetleniowych w Warszawie ŚWIATŁO, które odbędą się w dniach 22-24 marca 2017 roku.

Terminy

Zgłoszenia wraz z dokumentacją należy dostarczyć w terminie do 31 stycznia 2017 na adres: Agencja SOMA ul. Bronikowskiego 1, 02-796 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego) z dopiskiem SMAKI ŚWIATŁA.

Regulamin

Regulamin konkursu oraz komplet informacji o wydarzeniu, znajduje się na stronie Smaki Światła.

Organizator

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego
www.pzpo.pl

Współorganizatorzy: Goczołowie Architekci Studio Autorskie, OVO Grąbczewscy Architekci, Agencja SOMA.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni