Szekspir

  • Grafika użytkowa
  • Warszawa

W roku 2016 przypada 400 rocznica śmierci Williama Szekspira. Z tej okazji Penguin Random House Group zainicjował międzynarodowy projekt, w ramach którego wybitni współcześni pisarze, tacy jak Margaret Atwood czy Jo Nesbo, stworzą powieści inspirowane jego najważniejszymi sztukami. Partnerem tego wydarzenia w Polsce jest Wydawnictwo Dolnośląskie wchodzące w skład Publicat S.A.

Twórcy tego projektu chcą nie tylko uhonorować najwybitniejszego dramatopisarza w historii, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na ponadczasowe przesłanie zawarte w jego dziełach, które dzisiaj przemawiają do nas nie mniej dobitnie niż w czasach, kiedy po raz pierwszy wystawiano je na deskach elżbietańskiego teatru.

Hasło „Szekspir ∞” wskazuje zarówno na niegasnącą aktualność twórczości Szekspira, jak i na nieskończoną liczbę interpretacji takich dzieł, jak Hamlet, Otello czy Makbet. Hasło konkursu ma być źródłem inspiracji, nie musi być umieszczone na plakacie. Każdy z autorów plakatu może zaproponować własne hasło, zgodne z pomysłem pracy.

Szekspir / Galeria Plakatu AMS

Dla kogo?

Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba, która w chwili przystąpienia do Konkursu jest pełnoletnia, posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz spełnia kryteria określone w niniejszym regulaminie.

Zadanie konkursowe

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu ukazującego uniwersalność twórczości Szekspira 400 lat po jego śmierci. Plakatu, który odpowie na pytanie, co młodzi, współcześni ludzie mogą czerpać z mądrości angielskiego dramaturga, który jak nikt inny poznał naturę człowieka.

Nagrody

Organizator przyzna jedną nagrodę główną – autor lub autorzy nagrodzonego plakatu otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 7 778 PLN  i trzy egzemplarze nagrodzonego plakatu, wydrukowanego w formacie 120 x 180 cm.
Organizator przyzna pięć równorzędnych wyróżnień – każdy z autorów wyróżnionych plakatów otrzyma trzy egzemplarze wyróżnionego plakatu, wydrukowanego w formacie 120 x 180 cm.
Organizator ponadto deklaruje, że wybrany przez internautów plakat zostanie włączony do każdej pokonkursowej wystawy organizowanej przez Organizatora oraz do działań promujących Konkurs wybranych przez Organizatora.

Organizator zastrzega możliwość ufundowania dodatkowych nagród lub wyróżnień.

Terminy

Termin nadsyłania prac upływa 30 listopada 2015 (liczy się data otrzymania prac przez Audytora).
Ogłoszenie wyników nastąpi 15 grudnia 2015 roku w Warszawie.

Regulamin

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: 16 edycja konkursu AMS - Szekspir 2015.

Organizator

AMS SA
ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa
galeriaplakatu.ams.com.pl

Patroni i Partnerzy

Patronem głównym 16. edycji Konkursu jest Wydawnictwo Dolnośląskie (wchodzące w skład Publicat S.A.), wydawca kolekcji książek upamiętniającej 400. rocznicę śmierci Williama Szekspira.

Patronami medialnymi 16. edycji Konkursu są: wydawca portalu Gazeta.pl, dziennika Metro, nadawca Radia TOK FM oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

Partnerem i niezależnym audytorem 16. edycji Konkursu jest spółka KPMG Audyt.
Partnerem 16. edycji Konkursu jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni