Zaczęło się w Radomiu

  • Grafika
  • Internet

Prezydent Miasta Radomia Radosław Witkowski zaprasza do udziału w otwartym konkursie na mural, który w przyszłym roku upamiętni 40 rocznicę Radomskiego Czerwca ‘76.

Zaczęło się w czerwcu, Zaczęło się w Radomiu

Dla kogo?

Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć pełnoletni, indywidualni artyści, jak i zespoły. Nie ma też żadnych ograniczeń dotyczących miejsca zamieszkania, narodowości czy dorobku artystycznego.

Zadanie konkursowe

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu muralu, który następnie zostanie namalowany na budynku mieszkalnym w miejscu, gdzie w czerwcu 1976 roku rozegrały się ważne w skutkach dla Radomia i Polski wydarzenia.

Hasło określające temat konkursu – „Zaczęło się w Czerwcu” – przypomina o istotnym aspekcie radomskiego buntu. Przypomina mianowicie, że to, co wydarzyło się w sierpniu 1980 roku, miało swoje korzenie w radomskim Czerwcu '76.

Po radomskim Czerwcu wydarzyło się coś nowego i ważnego – po raz pierwszy na taką skalę z protestującymi robotnikami solidaryzowała się inteligencja, ludzie, którzy potem budowali wolną Polskę.

Nagrody

Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 5000 PLN.

Terminy

Prace można zgłaszać do 20 września 2015.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 23 października 2015.

Regulamin

Regulamin konkursu znajduje się na stronie: Zaczęło się w czerwcu.

Organizator

Prezydent Miasta Radomia
www.radom.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni