Zainspirowani Japonią VI

  • Grafika
  • Internet

1 października rozpoczyna się kolejna, już szósta edycja konkursu „Zainspirowani Japonią”. Tegoroczna edycja różni się od poprzednich, ponieważ dość istotnie zmienił się regulamin, termin i koncepcja. – Konkurs wychodzi z przestrzeni wirtualnej: najlepsze prace zostaną wydrukowane i zlicytowane na rzecz WOŚP. Niezmienna pozostaje atrakcyjna pula nagród – wśród nich znalazł się tradycyjnie monitor graficzny EIZO, profesjonalne tablety Wacom oraz szkolenie Eduweb.pl.

Zainspirowani Japonią VI /  Ryba Fugu - Damian Rojek 2014
Ryba Fugu, Damian Rojek – zwycięzca V edycji konkursu Zainspirowani Japonią (2014)

Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować wzrost liczby i poziomu nadsyłanych prac, organizatorzy doszli więc do wniosku, iż nadszedł czas, aby nadać temu projektowi bardziej profesjonalną oprawę. Pierwszym krokiem do realizacji tego celu było nawiązanie współpracy z Polską Grafiką Cyfrową, organizacją której misją jest popularyzacja tej dziedziny sztuki i promocja doskonałych polskich artystów.

Dzięki wspólnym wnioskom zmienione zostały założenia konkursu. W tegorocznej edycji zrezygnowano z kategorii foto, a kategorię graficzną podzielono na dwie: OPEN i GRAFIKĘ WEKTOROWĄ, bardziej wymagającą z punktu widzenia procesu twórczego. Przedstawiciele Polskiej Grafiki Cyfrowej ocenią prace pod kątem merytorycznym i artystycznym, tak, by pula cennych nagród została rozdysponowana wśród osób, które zasługują na najwyższą ocenę.
Nie zmieniła się za to tematyka – do konkursu przyjęte zostaną prace związane lub zainspirowane Japonią i jej kulturą.

Dla kogo?

Uczestnikiem konkursu może być każda osoba pełnoletnia, która wypełniła formularz rejestracyjny i zaakceptowała regulamin, który znajduje się na stronie: www.zainspirowanijaponia.pl.

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy związanej tematycznie z ojczyzną monitorów EIZO – Japonią i dowolnymi aspektami jej historii, kultury i sztuki.

Nagrody

Kategoria OPEN

Nagroda główna – monitor LCD marki EIZO ColorEdge CS240 + kalibrator Datacolor Spyder5EXPRESS + kampania reklamowa na łamach serwisu Graffus.
Nagroda pocieszenia – zegarek Pebble Steel ufundowany przez iCorner.

Kategoria GRAFIKA WEKTOROWA

Nagroda główna – tablet Wacom Intuos Pro M ufundowany przez firmę Wacom oraz wybrane szkolenie stacjonarne z oferty eduweb.pl.
Nagroda pocieszenia – najnowszy tablet graficzny Wacom Intuos.

Terminy

Konkurs rozpoczyna się 1 października 2015 i trwać będzie do 13 grudnia 2015.
Prace konkursowe można nadsyłać do 6 grudnia 2015.

Regulamin

Regulamin konkursu znajduje się na stronie zainspirowanijaponia.pl/regulamin/

Ponadto, komplet informacji o konkursie, znajduje się na stronie internetowej zainspirowanijaponia.pl.

Organizator

ALSTOR T. Szukała i Wspólnicy s.j.
ul. Wenecka 12, 03-244 Warszawa

www.eizo.pl
www.alstor.pl

Alstor prowadzi działalność na polskim rynku IT już od ponad 26 lat - jest jedną z najstarszych istniejących prywatnych firm komputerowych. Firma działa jako dystrybutor specjalizowany w kilku wybranych obszarach technologicznych. Są to pamięci masowe, systemy przetwarzania dokumentów, zarządzanie infrastrukturą informatyczną, bezpieczeństwo IT, rozwiązania dla medycyny, systemy profesjonalnego obrazowania oraz produkty konsumenckie. Wszystkie oferowane przez Alstor rozwiązania pochodzą od renomowanych producentów, będących liderami rynku.

Alstor jest wyłącznym dystrybutorem monitorów renomowanego japońskiego producenta, firmy EIZO. W naszej ofercie dostępne są monitory kalibrowalne do grafiki i diagnostyki medycznej, specjalistyczne konstrukcje do wąskich zastosowań, takich jak monitoring czy kontrola ruchu lotniczego, monitory dla graczy oraz ergonomiczne modele do prac biurowych. W zakresie profesjonalnego obrazowania oferujemy również kalibratory i wzorce barwne X-Rite.

Partnerzy

Eduweb, Polska Grafika Cyfrowa, Wacom, iCorner, DataColor.

Patroni medialni

Computer Arts, Graffus, Japonia-online.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni