Art Jarmark Charytatywny

  • Kiermasz
  • Warszawa

Formuła imprezy jest prosta: twórcy przekazują swoje prace, a całkowity dochód z ich sprzedaży wspomaga wybraną, poszkodowaną przez los osobę.

Już po raz trzeci zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest Art Jarmark Charytatywny – organizowany przez artystów dla artystów. Nasza akcja, trzy lata temu była zorganizowana spontanicznie, na potrzeby Julii Bistuły, młodej rzeźbiarki, która uległa bardzo ciężkim obrażeniom w wyniku wypadku samochodowego. Kiedy inicjatywa dla Julki się powiodła, pojawił się pomysł, żeby Art Jarmark stał się cyklicznym wydarzeniem wspomagającym właśnie potrzebujących artystów. Obecnie kontynuujemy działalność, co roku organizując imprezę w innym miejscu Warszawy, skutecznie pomagając jednej, konkretnej osobie. Ostatnia odsłona odbyła się w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego i poświęcona była z kolei Ani Tosiek – studentce Wydziału Rzeźby, która na skutek porażenia prądem straciła rękę. Ona także otrzymała realne wsparcie. Teraz dziewczyny same angażują się w pomoc przy organizacji naszego wspólnego przedsięwzięcia.

ArtJarmark dla Wioli

Doświadczenie poprzednich lat pokazuje też, że Art Jarmark stał się także piękną alternatywą dla tradycyjnych zakupów przedświątecznych. U nas, w ciepłej i kreatywnej atmosferze, będziecie Państwo mogli nabyć autorskie dzieła sztuki w przystępnych cenach: obrazy, fotografie, grafiki, plakaty, małe formy rzeźbiarskie, a także biżuterię, ubrania, książki, albumy i inne. Wszystkie prace sprzedawane na naszym Art Jarmarku są unikatowe, ręcznie wykonane i mają szansę stać się oryginalnym elementem wystroju Waszego domu. Mogą też być upominkiem dla bliskich i przyjaciół – pięknym prezentem od serca, gdyż kupując u nas, obdarowujecie podwójnie! Podsumowaniem Art Jarmarku będzie Mikołajkowa impreza ASP!

Całość zebranych w tym roku środków zostanie przekazana na pomoc w leczeniu artystki i projektantki ubrań Wioli Wołczyńskiej-Bryćko, chorującej na stwardnienie rozsiane.

Dołącz do akcji!

Jesteś artystą, projektantem, twórcą? Dołącz do naszej Akcji!
Na Wasze prace czekamy do: 08.12.2015.

Kiedy i gdzie?

12.12.2015

1500m2
ul. Emilii Plater 29, Warszawa
10.00 - 4.00.

Organizator

Art Jarmark Charytatywny
artjarmark.pl

Impreza odbywa się pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przy współpracy z Fundacją Forani oraz patronatem medialnym Arteonu.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni