Części Zamienne

  • Malarstwo
  • Warszawa

Zapraszamy na wernisaż wystawy Małgorzaty Bańkowskiej - Części Zamienne.

Część prac pochodzi ze zbioru Czerwona Galeria, który powstał w latach 2007-2008 w okresie ciąży autorki. Był to bardzo owocny i odważny okres w jej twórczości. Są to prace z wyraźną fascynacją kobiecym ciałem. Nasycone odważnym fetyszem i niedoskonałościami, mechanicznymi częściami i nietypowymi formami użytku. Seria pełna klimatu bdsm, często w formie groteski.

Kobieta maszyna, kobieta piękna nawet bez rąk i nóg jest bardzo użyteczna i kreatywna. Krzywy, psychodeliczny i nieco zagubiony klimat pełen biomechanicznych lalek.

Nasze ułomności i deficyty możemy uleczyć częściami zamiennymi. Owe części zamienne to tak naprawdę zmiany w postrzeganiu nas samych.

Części Zamienne

Na wystawie zadebiutują nowe prace dodane do zbioru Czerwona Galeria w bieżącym roku. Oprócz grafik pojawią się wybrane obrazy wraz z debiutami.

Nie lubię mówić o moich obrazach, ważna jest tajemnica, rozmowa z widzem, bo przecież autor poprzez sztukę prowadzi dialog. Tego "czegoś" nie da się po prostu opisać, nazwać (...) Gdyby można było użyć języka, sztuka nie byłaby potrzebna. Każdy sam musi odnieść się do tego, co widzi, to taka próba uchwycenia tego, co nieuchwytne…

Jak sama mówi, największym wsparciem dla niej jest mąż Jacek, z którym tworzą udany, pełen inspiracji duet.

Kiedy i gdzie?

22.04 – 20.05.2016

Instytut Pozytywnej Seksualności
Ul. Złoczowska 6d, Warszawa

Wernisaż wystawy: 22 kwietnia 2016, godz. 19.00. Wstęp wolny.

Organizator

Instytut Pozytywnej Seksualności
Warszawa

Małgorzata Bańkowska

Małgorzata Bańkowska

Maluję o tym co mnie w jakiś sposób dotyka, przeraża albo zwyczajnie zachwyca i intryguje. Lubię ten stan kiedy w głowie tworzy się już jakiś zarys...

Strona internetowa: bankowska.eu

Więcej o twórczości Małgorzaty Bańkowskiej.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni