Design Centrum

  • Wystawa
  • Kielce

OFICJALNE OTWARCIE DESIGN CENTRUM KIELCE

DCK

22 czerwca 2012 odbędzie się oficjalne otwarcie Wzgórza Zamkowego w ramach którego działa Design Centrum Kielce.

23 czerwca rozpoczniemy aktywną działalność Design Centrum Kielce.

To niekonwencjonalne wydarzenie, toczące się przez dwa czerwcowe dni, połączy międzynarodowy świat branży designu z polskimi twórcami i naszymi gośćmi.

23 czerwca odbędą się wernisaże trzech wystaw, wykłady, warsztaty, prezentacje. Otwarcie Design Centrum Kielce uświetni obecność naszego gościa specjalnego Giulio Cappellini, projektanta, biznesmena, wykładowcy - jednego z najbardziej wpływowych znawców designu, którego autorska marka Cappellini jest czołowym „trendsetterem” w dziedzinie wyposażenia wnętrz. W trakcie spotkania publiczność będzie miała okazję posłuchać wykładu oraz wziać udział w otwartej dyskusji.

Dzień Otwarty w niedzielę – 24 czerwca - będzie okazją pokazania procesu tworzenia designu wszystkim zainteresowanym nie związanym z branżą, którzy poprzez swoje artystyczne pasje chcą poznawać wzornictwo i jego wpływ na nasze życie codzienne. W trakcie trwania trzydniowego święta na ulicy Zamkowej odbędą się warsztaty, liczne wykłady, a w szczególną Noc Świętojańską pokażemy niestandardowe instalacje projektantów.

Harmonogram imprezy

W ramach otwarcia Centrum odbędzie się szereg wystaw, wykładów i warsztatów, m.in.

Wykłady: Giulio Cappellini, Michael Eden, Matylda Krzykowski*.

Poza tym Warsztaty Interactive, koncert grupy Osjan, Performance Design: Yuya Ushida, Happening na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego, Wspólne Projektowanie


* Wykłady prowadzone w języku angielskim. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, niezbędna jest rejestracja na wykłady do dnia 8.06.2012. Prosimy o przesyłanie maili na adres: rejestracja@dckkielce.com. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Komlet informacji można znaleźć na stronie organizatora:
http://www.designcentrumkielce.com/pl/otwarcie

Organizator

Design Centrum Kielce
http://www.designcentrumkielce.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni