Design Space

DESIGN SPACE to przestrzeń do rozmowy o designie i architekturze.
To cykl spotkań pozwalający wymienić się spostrzeżeniami, uwagami
i pomysłami. To kreatywna dyskusja i poszukiwanie właściwej drogi w projektowaniu i kształtowaniu otoczenia.

Design Space

Organizowane przez Miasto Kielce oraz DCK, dwudniowe spotkanie Design Space odbędzie się 11 i 12 listopada 2011 na terenie Targów Kielce. Do udziału zostali zaproszeni przedstawiciele środowiska ściśle związanego z kształtowaniem projektantów w Polsce i za granicą; są to zarówno wykładowcy, artyści, projektanci, studenci jak i eksperci w swoich dziedzinach.

DESIGN SPACE chce stworzyć pole do wymiany dotychczasowych doświadczeń; miejsce gdzie można podzielić się pomysłami i realizowanymi programami, jak również opowiedzieć o napotkanych problemach i znaleźć wspólne odpowiedzi na dręczące pytania. Kształtowanie przyszłych projektantów i przestrzeni wokół nich to główne tematy listopadowej dyskusji, która ma zachęcić do kreatywnej rozmowy o możliwościach jakie stoją przed projektantem i jego uczelnią.

Konferencja organizowana jest w Kielcach – mieście, które w sposób szczególny potrafi wykorzystać stawiane przed nim szanse, wybierając działalność kulturalną i nowatorskie inicjatywy artystyczne do kreatywnego przekształcania swojej przestrzeni i infrastruktury; przez co dynamicznie modernizuje swój wizerunek. Dowodem na to jest wyróżnienie przyznane miastu przez Światową Organizację Własności Intelektualnej za działalność na rzecz rozwoju polskiego wzornictwa. Współorganizatorami konferencji jest Kielecki Park Technologiczny oraz Targi Kielce, które dzięki swej działalności przyczyniają się do aktywnego rozwoju miasta.

Wśród panelistów:
Czesława Frejlich, Zuzanna Skalska, Ewa Trzcionka, Jerzy Porębski, Jadwiga Husarska–Chmielarz, Justyna Szklarczyk–Lauer, Katarzyna Jeżowska, Katarzyna Pełka, Hans Maier-Aichen, Szymon Hanczar, Mariusz Włodarczyk, Paweł Buszko, Piotr Mikołajczak, Anna Hrecka, Tomek Rygalik, Ewa Gołębiowska, Marek Cecuła, Małgorzata Szczepańska, Bogumiła Jung, Agata Danielak–Kujda, Marek Jóżwicki.

Kiedy i gdzie

11-12 listopada 2011, godz: 10.30
Targi Kielce, ul. Zakładowa, Kielce

Organizatorzy

Urząd Miasta Kielce, Design Centrum Kielce
www.designcentrumkielce.com/pl/news/konferencja-design-space
Współorganizatorzy: Targi Kielce, Park Technologiczny

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni