EXhibition

  • Wystawa
  • Gdańsk

Serdecznie zapraszamy na pierwszą indywidualną wystawę prezentującą fotografie, fotomanipulacje, grafiki i rysunki Jarka Kubickiego. Wydarzenie odbędzie się w niesamowitej przestrzeni oryginalnego schronu z okresu II wojny światowej - Klubu Bunkier - nowego punktu na artystycznej mapie Gdańska.

Jarek Kubicki, EXhibition

Widzowie będą mieli okazję zobaczyć prace charakteryzujące się wspaniałym warsztatem oraz przemawiające bogactwem faktur, odcieni, kształtów; zetkną się z fotografią, malarstwem, rysunkiem i sztuką wideo. Artysta, mocno zakorzeniony w kulturze alternatywnej, biegły w zacieraniu granicy między realnością, a fikcją, zainspirowany mrocznymi zakątkami ludzkiego umysłu poprowadzi nas przez niepokojący świat emocji, pragnień i lęków.

Z dorobku artysty wybraliśmy prace zajmujące szczególne miejsce w jego twórczości, m.in. takie, które były prezentowane podczas premier dużych i kompletnych projektów (Rumours About Angels), publikowane w Polsce, jak i poza jej granicami.

Spotkanie z artystą: 22.06, godz.17.00.

Jarek Kubicki, EXhibition

Kiedy i gdzie?

22.06 – 21.07.2013

Klubogaleria BUNKIER
ul. Olejarna 3
Gdańsk

Zamknięty wernisaż wystawy: 21.06.2013 godz. 20.00.

Organizator

Klubogaleria BUNKIER
ul. Olejarna 3,Gdańsk

Jarek Kubicki

(rocznik 76). Projektant, grafik i fotograf, uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, studiował wzornictwo przemysłowe na ASP w Gańsku. Twórca stron internetowych, plakatów, identyfikacji wizualnych, kampanii reklamowych oraz kilkudziesięciu okładek do płyt, zdobywca prestiżowych nagród z dziedziny webdesignu, między innymi FWA za oficjalną stronę Zdzisława Beksińskiego oraz stronę projektu Rumours About Angels II.

Jarek Kubicki

Jego dorobek poparty został wieloma publikacjami w magazynach i albumach poświęconych grafice i sztuce, takimi jak: Practical Photoshop Magazine, "Paradigmas da Arte Contemporanea", "Imagine the Imagination: New visions of surrealism", czy Adobe Design Center.
Uczestnik wystaw w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Mieszka i pracuje w Sopocie. Jest dyrektorem kreatywnym w agencji Engine.

Strona internetowa: kubicki.info.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni