Forum Dobrego Designu - II edycja

  • Konferencja
  • Warszawa

Oskar Zięta, Tomasz Augustyniak, Mikołaj Wierszyłłowski, Zuzanna Skalska, Krystyna Łuczak-Surówka – to tylko kilku z kilkudziesięciu prelegentów, których będzie można posłuchać i spotkać w czasie Forum Dobrego Designu, jedynego w swoim rodzaju wydarzenia organizowanego przez magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszkaj i serwis Dobrzemieszkaj.pl.

Forum Dobrego Designu to druga edycja spotkania producentów i dystrybutorów z różnych segmentów wyposażenia wnętrz z najbardziej uznanymi polskimi designerami i architektami wnętrz. W tym roku wydarzenie odbędzie się 10 grudnia w warszawskim Centrum Konferencyjnym Muranów, mieszczącym się w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, projektu słynnego fińskiego architekta Rainera Mahlamaki. Miejsce Forum nie zostało wybrane przypadkowo – budynek Muzeum to wyjątkowa wizytówka nowoczesnego designu w Polsce. To także idealne miejsce, aby rozmawiać o wyposażeniu wnętrz i wzornictwie, o jego obliczach w Polsce i na świecie.

Co się będzie działo w czasie Forum Dobrego Designu?

Forum Dobrego Designu to wyjątkowa możliwość zgromadzenia w jednym miejscu wszystkich, dla których dobre projektowanie jest pasją. Uczestnicy pięciu zaplanowanych debat zastanowią się nad przeszłością i przyszłością designu w Polsce, a w tym kontekście – nad przyszłością i możliwościami rozwoju rynku wyposażenia wnętrz. Porozmawiają, dlaczego Polacy pokochali styl retro i vintage we wnętrzach oraz jak twórczo czerpać z przeszłości. Omówią najnowsze technologie w służbie projektowania oraz innowacje, które zmieniają projektowanie produktów, wnętrz i nasze życie. Zastanowią się, jak innowacje w designie, nowe materiały, rozwiązania, a także zupełnie nowe potrzeby wpływają na oblicze współczesnych mieszkań oraz przestrzeni biurowych.

Forum Dobrego Designu

O najnowszych światowych trendach w wyposażeniu wnętrz, roli designu, potrzebach i preferencjach konsumentów oraz odpowiedzi na te zapotrzebowanie ze strony producentów opowiedzą czołowi projektanci wzornictwa w Polsce, przedstawiciele stowarzyszeń projektantów wzornictwa, przedstawiciele producentów wyposażenia wnętrz, architekci wnętrz oraz przedstawiciele mediów.

Udział w Forum Dobrego Designu jest bezpłatny. Obowiązkowa rejestracja uczestników dostępna na stronie www.dobrzemieszkaj.pl/dobry_design.

Dobry Design 2015

Ważną częścią Forum Dobrego Designu będzie także uroczysta gala wręczenia tytułów Dobry Design 2015. Konkurs Dobry Design (w tym roku zorganizowany po raz czwarty) premiuje najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia i wykończenia wnętrz. Gwarancją jakości nagród jest niezależne, 130-osobowe jury złożone wyłącznie z architektów i projektantów wnętrz. W tej edycji konkursu producenci zgłosili rekordową liczbę 210 produktów, z których jury wybierze ścisłe grono tych najlepszych, które otrzymają tytuł Dobry Design 2015. W specjalnym internetowym głosowaniu konsumentów swoją nagrodę  przyznają także użytkownicy portalu Dobrzemieszkaj.pl

Produkty zgłoszone do konkursu Dobry Design 2015 można zobaczyć na:
www.dobrzemieszkaj.pl/dobry_design/konkurs
i tu każdy może oddać swój głos. Głosowanie na Dobry Design 2015-Nagroda Konsumentów trwa do 21 listopada 2014 r.

Potwierdzeni prelegenci Forum Dobrego Designu

Tomasz Augustyniak – pracuje jako projektant dla wielu firm, m.in. Vox, Noti, Ade Line, Comforty, Profim, Mikomax, Nowy Styl, Balma, Adriana i wiele innych. Jego prace zostały pokazane na wielu wystawach w Polsce i za granicą.
Katarzyna Barwińska – właścicielka Le Pukka Concept Store.
Nadia Bieńkowska – właścicielka firmy Another Design, dystrybutora marek cenionych przez koneserów designu.
Monika i Adam Bronikowscy – projektanci, menadżerowie designu, przedsiębiorcy. Na co dzień tworzą zgrany duet projektowy liderując zespołowi utworzonej przez siebie pracowni HOLA Design. Przez blisko 10 lat swojej przygody z designem stworzyli setki projektów wnętrz dla inwestorów w kraju i za granicą.
Jacek Chaczykowski i Marek Witaszewski – pracownia Otomi Design Store Lab.
Madgalena Chojnacka – projektant wzornictwa, założyciel pracowni Bongo Design.
Maja Ganszyniec – projektuje przedmioty użytkowe, wnętrza, wystawy, współpracowała z takimi markami jak IKEA, Leroy Merlin, Amica, Mothercare, Orange, Dupont, czy Comforty.
Dariusz Gocławski – projektant wnętrz, właściciel A+D, prezes Polskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz.
Katarzyna Herman-Janiec – projektantka wzornictwa, stworzyła markę Protein Design, projektuje meble i formy przemysłowe, laureatka wielu konkursów wzornictwa.
Agnieszka Jacobson-Cielecka – krytyk i kurator designu, dyrektor programowy School of Form, założycielka i wieloletnia redaktor naczelna Elle Decoration, o designie pisze w Twoim Stylu, Polityce, Wprost, Wysokich Obcasach, 2+3D czy Design Alive.
Krystyna Łuczak-Surówka – historyk i krytyk designu, autorka tekstów o designie, kuratorka wystaw.
Robert Majkut – projektant wnętrz komercyjnych, projektant wzornictwa.
Krzysztof Małachowski – architekt wnętrz ze Studia ARCHIDA w Warszawie, scenograf teatralny, wykładowca kursów dla architektów wnętrz.
Omenaa Mensah – dziennikarka, sygnuje swoim nazwiskiem markę mebli Ammadora.
Urszula Michalak – blogerka (blog Interiorsdesignblog.com), organizatorka Blogers Zone na Gdynia Design Days i Meetblogin.
Łukasz Pastuszka, Jakub Majewski – właściciele i projektanci w pracowni MOOMOO Architects.
Natalia Nguyen – prowadząca telewizyjny program „Bitwa o Dom” oraz „Pan i Pani House”, od ponad 8 lat zawodowo związana z projektowaniem wnętrz.
Michał Piernikowski – dyrektor programowy Łódź Design Festival.
Zuzanna Skalska – trendwatcher w VanBerlo Design Strategy Product Development, członek zarządu Dutch Design Week, wykładowca na Politechnice TU/e na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego oraz Hogeschool Rotterdam w katedrze Master Product Design.
Krzysztof Skłodowski – właściciel pracowni KSArchitekci.
Nikodem Szpunar – projektant wzornictwa, projektował dla marek Paged, Ervive, Moromou, Kawiarni Fabrycznej, sklepu StreetHype jak również dla agencji kreatywnych, Albo/Albo, SohoGroup czy GoCreate, zwycięzca konkursu make me! Łódź Design Festival.
Maciej Twaróg – architekt, przewodniczący rady nadzorczej Pracowni arcy Projekt architekci w Warszawie.
Mikołaj Wierszyłłowski – projektant wzornictwa, współpracował m.in. z takimi markami jak Meble Vox, Iker, Nowy Styl, Noti, Instal-Projekt.
Piotr Wełniak – architekt wnętrz, projektant wzornictwa, założyciel Grupy Projektowej ETTE, tworzy meble, wnętrza, formy przestrzenne i architekturę.
Oskar Zięta – projektant wzornictwa, właściciel pracowni Zięta Prozess Design, laureat licznych nagród m.in. nagrody Red Dot, DMY, Dobry Wzór, jeden z najlepiej rozpoznawalnych zagranicą polskich projektantów.

Więcej informacji o Forum Dobrego Designu i konkursie Dobry Design 2015: www.dobrzemieszkaj.pl/dobry_design

Kiedy i gdzie?

10.12.2014

Centrum Konferencyjne Muranów
Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Mordechaja Anielewicza 6, Warszawa

Organizator

Magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszkaj
Serwis Dobrzemieszkaj.pl.

Sprawy organizacyjne:
Wioletta Wołkowycka
e-mail: wwolkowycka@publikator.com.pl
tel. 85 67 85 367, kom. 609 791 773

Współpraca promocyjna:
Magdalena Derewenda
tel. 85 67 85 326, kom. 609 791 720
fax.: 85 719 46 69
email: mderewenda@publikator.com.pl

 

Graffus jest patronem medialnym wydarzenia.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni