Gdynia Design Days VI

  • Wystawa
  • Gdynia

Wystawy, warsztaty i spotkania z najlepszymi polskimi projektantami, m.in. Oskarem Ziętą i Olą Gacą, miejska akcja „Śledź Design”, działania w nowych prototypowniach Centrum Designu Gdynia w PPNT, pokaz mody, koncert Mazolewski & Modzelewski i nowy, odświeżony Projekt Market – to tylko część atrakcji, które szykujemy podczas szóstej edycji Gdynia Design Days. Każdy będzie mógł zetknąć się z designem w takiej formie, która najbardziej go pasjonuje – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Gdynia Design Days VI

Warto być

W tym roku to, co lokalne będzie na styku tego, co ważne i modne w Polsce i na świecie. Szósta edycja Gdynia Design Days współtworzona jest w dużym stopniu przez lokalne środowisko projektowe. Doradcą programowym festiwalu i kuratorem głównej wystawy - „Na styku” jest Paweł Pomorski ze studia MALAFOR. Do współpracy przy wystawie zaprosił grono wyśmienitych projektantów z całej Polski. Twórcami projektu Terminalu Designu jest z kolei trójmiejska grupa projektowa TABANDA, czyli Megi Malinowska, Filip Ludka i Tomasz Kempa. TABANDA jest także kuratorem wystawy „Współczesne Improwizacje” pokazującej kulisy pracy lokalnych projektantów.

Dlaczego warto być w Gdyni od 5 do 14 lipca?

- W tym roku jesteśmy bardzo lokalni, nadmorscy, pomorscy. Zaprezentujemy dwie wystawy stworzone z myślą o naszym regionie. Prototypy stworzone na wystawę główną z pewnością pozwolą nam spojrzeć z innej perspektywy na styk morza i lądu i naszą codzienność. Większość wystaw odbywa się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Gorąco zachęcam do pokonania tego niewielkiego dystansu. Festiwal to jedna z niewielu okazji, aby odwiedzić przestrzenie nowych prototypowni i poczuć atmosferę miejsca, w którym już niedługo rozpoczniemy ciekawe inicjatywy projektowe - zachęca Izabela Kotkowska, koordynator Gdynia Design Days - Warto również odwiedzić sam Terminal Designu na placu Grunwaldzkim i po prostu z nami pobyć. Gwarantujemy świetną atmosferę, a na deszczowe lato jesteśmy przygotowani! – podkreśla.

5 lipca, w ramach imprezy otwierającej festiwal, wystąpi gościnnie Wojtek Mazolewski, którego muzyka stanowi również jedną z… improwizacji w ramach wystawy „Współczesne improwizacje”.

Ramowy program

WSPÓŁCZESNE IMPROWIZACJE
Wystawa
Terminal Designu - Plac Grunwaldzki
5–14 lipca w Terminal Designu | 15–31 lipca PPNT
10:00-20:00, wstęp wolny.

BALTIC FASHION BUSINESS COOPERATION EVENT
Warsztaty / Showroom / Pokaz Mody
Terminal Designu - Plac Grunwaldzki
12–13 lipca

PROJEKT MARKET
targowisko designu
Terminal Designu
5–7 lipca, 10:00-20:00, wstęp wolny.

NA STYKU
Wystawa główna
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
5–31 lipca, 10:00-20:00, wstęp wolny.

DESIGN INNOWACYJNY. RZECZY PIĘKNE I MĄDRE
Wystawa
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
5–31 lipca, 10:00-20:00, wstęp wolny.

DYPLOMY ASP W GDAŃSKU
Wystawa
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
5–31 lipca, 10:00-20:00, wstęp wolny.

GDYŃSKI PLENER PROJEKTOWY
7–14 lipca
Prototypownia PPNT | Plaża Śródmieście

W WITRYNACH
Wystawa
Witryny sklepowe przy ul. Świętojańskiej | Gdynia
5–14 lipca, 24h

Kiedy i gdzie?

05.07 - 31.07.2013
Godziny otwarcia: 10:00-20:00

Gdynia
Plac Grunwaldzki; PPNT; ul. Świętojańska; plaża Śródmieście.

Wstęp wolny

Organizator

Organizatorem kolejnej edycji jest Centrum Designu Gdynia, jednostka powołana przez Miasto Gdynia, działająca w ramach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Strona internetowa: www.gdyniadesigndays.eu

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni