Gdynia Playground 2012

  • Wydarzenia
  • Gdynia

Gdynia Playground 2012 to druga edycja imprezy - wystawy zmieniającej oblicze Nadmorskiego Bulwaru.

W roku 2012 mamy okazję powtórzyć imprezę w poszerzonej formule, przy współfinansowaniu ze środków UM Gdynia. Pod hasłem „Mówimy: bawmy się!” nad morzem umieścimy obiekty do zabawy lub zabawne oraz będziemy animować aktywność wokół nich.

Gra w kapsle to połączenie zabawy w grupie z ćwiczeniem precyzji z nutką rywalizacji. To popularne zajęcie podwórkowe zostanie ocalone od zapomnienia, 30 czerwca 2012 bulwar zmieni się w gigantyczny tor kapslowy, a jego kolejnymi przystankami staną się interaktywne instalacje. Obiekty skłaniają do ciekawej zabawy i zaskakujących aktywności.

Gdynia Playground 2012

Data rozpoczęcia wydarzenia: 30.06.2012 godz. 11:00
Data ukończenia 31.08.2012 godz. 24:00

Oto co czeka spacerowiczów:

WIELKA NUDA NA BULWARZE
Często, kiedy się nudzimy, nieświadomie zaczynamy bawić sie w origami. Przeskalowana papierowa łódka łamie nudę na Bulwarze. Gdynia miasto z morza i marzeń będzie mieć wielkie origami. Przez cały czas trwania imprezy spacerowicze będą mogli robić łódki z naszych ulotek.

3:4:Ry
Zabaw podwórkowych ciąg dalszy – zapraszamy dzieci, by poznały gry w klasy i babę jagę!

Tetris!
Kształty wygadają znajomo? Popularna gra Tetris to dziś sposób do zachęcenia przechodniów do aktywności fizycznej. Rzucamy wyzwanie – skacz, pełzaj, wyginaj się i przejdź przez ścianę!

Pstryk
Otaczający nas świat jest pełen włączników, pstryczków, przełączników, przycisków. Proponujemy włączyć zabawę, wielki włącznik typu switch to zabawa w przeciąganie dla dwojga.

Konik
To obiekt dla dzieci w każdym wieku, zwłaszcza o wzroście powyżej 140cm. Wejdź i pohuśtaj się. Podziwiaj widok. Poczuj się jak Napoleon lub jak zdobywca prerii.

GRAma
Ta gra zabawi pikselami na świeżym powietrzu. Wielka rama, kwadratowe powierzchnie, kolory i wiatr. A jeśli masz fantazję utwórz swój własny wzorek.

ZGADOSKOP
Kalejdoskop hipnotyzuje, wciąga niepowtarzalnością obrazów. Zajrzyj do środka, zamiast kolorowych szkiełek zobaczysz zdjęcia, pociągnij za linki i obracaj Zgadoskopem.

Korek Bałtycki
W wakacje Bałtyk staje się wielka wanną dla turystów. W każdej wannie potrzebny jest korek. Wykąp się, a potem wyjmij korek.

Stół +30
Niecodzienny stół piknikowy. Rzeźba miejska, pokazująca inną perspektywę widzenia otoczenia. Hit zeszłorocznej edycji postanowiliśmy w tym roku zainstalować ponownie!

30.06.2012 Program Sobota
Oficjalne otwarcie imprezy – spacer z gośćmi. Akcja piknik – trwająca od 11:00 do 18:00. Spacerowicze grają w kapsle, klasy, babę jagę oraz układają układanki. Imprezie towarzyszy muzyka, członkowie Stowarzyszenia opowiadają o imprezie, swoich obiektach. Po zakończonym turnieju uczestnicy i przechodnie przy dźwiękach muzyki na trawie spożywają piknikowe jedzenie.

MOZAJawKA
Spacerowicze pod okiem członków stowarzyszenia wykonują mozaiki oraz freski na powierzchni bulwaru. Przy użyciu nietypowych materiałów oraz geodezyjnych farb zmywalnych i narzędzi malarskich tworzą obrazy na ziemi.

Warsztaty kalejdoskopowe
Robienie kalejdoskopu to łatwa sprawa i wielka frajda, wystarczy tuba, 3 lusterka i 2 szybki. Zachęcamy do zrobienia nietypowych kalejdoskopów z fotografii.

Wakacje 2012
Instalacje pozostaną atrakcją bulwaru do końca wakacji.

Organizator

Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo
www.pocoto.eu

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni