Generation Digital

  • Malarstwo
  • Warszawa

Generation Digital to cykl obrazów, w którym przewijają się postacie wyrwane z kontekstu przestrzeni cyfrowej. Często są to ikony popkultury, a niekiedy – jednostki anonimowe. Jedne i drugie noszą na sobie znamię cyfryzacji.

Basquiat, Marcin Rogal

Miejscami rozpikselowane i oszczędne w kolorystyce twarze zmuszają do refleksji nad wpływem świata cyfrowego na świat natury. W którą stronę ewaluujemy? Jak wielki wpływ ma na nas powszechna cyfryzacja? Z takimi pytaniami próbuje zmierzyć się w swoim malarstwie Marcin Rogal. Auror używa przy tym świadomie i konsekwentnie tych samych środków kolorystycznych. Z pozoru przypadkowy dobór postaci układa się w swoisty algorytm odzwierciedlający sposób myślenia członka społeczeństwa informacyjnego. Wizja świata autora nacechowana jest głęboką świadomością hegemonii kultury wizualnej i jej triumfu w komunikacji międzyludzkiej.

Kiedy i gdzie?

14.04 – 11.05.2016

Żywa Galeria
Artbistro Stalowa 52, Warszawa

Wernisaż wystawy: 14 kwietnia 2016, godz. 20.00, wstęp wolny.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Janek Pentz i Tomasz Wacikowski.
Kurator wystawy: Anna Schwenk-Madejska.

Organizatorzy

Żywa Galeria
http://www.stalowa52.pl/wernisaze

Galeria Uległa
galeriaulegla.pl

Patronat

Kultura Za Free 
kulturazafree.pl

Marcin Rogal

Marcin Rogal

Urodził się w Polsce w 1989 roku. Samouk, swoje umiejętności i pasję do sztuki rozwijał podczas życia na emigracji – w Nowym Jorku i Melbourne. Obecnie tworzy w Warszawie.
Tematyka jego obrazów jest nacechowana różnorodnością. Maluje portrety, akty, zwierzęta, postacie z kreskówek i wiele innych. Marcin niczym się nie ogranicza w swojej tematyce. Poprzez częste odkrywanie i mieszanie nowych technik i stylów, stara się pokazać nie tylko piękno, ale także ludzkie emocje, dziecięce marzenia i ulotność chwil.
Maluje farbami olejnymi na płótnie. Wiele jego obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach na całym świecie, między innymi w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Malezji, Australii i oczywiście w Polsce. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Australii i Stanach Zjednoczonych.

Strona internetowa: www.marcinrogal.com.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni