Grafika

  • Grafika
  • Białystok

W przestrzeni Galerii Śleńdzińskich pojawią się prace artysty, który należy do grona najciekawszych osobowości młodego pokolenia. Paweł Kwiatkowski pochodzi z Tykocina, mieszka i pracuje w Łodzi. Jego prace graficzne i malarskie zbierają najlepsze recenzje krytyków.

Grafika. Paweł Kwiatkowski

Czyniąc bohaterem swoich prac bezimienny tłum, sugeruje, że interesuje go człowiek w ogólności; wówczas wynurzające się z tłumu sylwetki, chłopca, młodzieńca czy starca, stawałyby się figurami w 'teatrze sytuacji'. W wizji, którą reprezentuje, łatwo odnajdziemy rodzaj powinowactwa duchowego z Sartre'owską wersją egzystencjalizmu, z jego niekoniecznym, absurdalnym w swym istnieniu bytem przeciwstawionym innym bytom. Mamy tu jednak do czynienia bardziej z uwewnętrznieniem lektury niż próbą ilustracji przeczytanych tekstów; tak jak łatwo przychodzi nam rozpoznać kinofilskie pasje i posiłkowanie się estetyką polskich filmów z lat pięćdziesiątych - Dawid Furkot.

Kiedy i gdzie?

12.12.2013 - 05.01.2014

Galeria im. Sleńdzińskich
ul. Legionowa 2, Białystok

Wernisaż wystawy: 12 grudnia 2013, godz. 18.20. Wstęp wolny.

Organizator

Galeria im. Sleńdzińskich
Białystok
www.galeriaslendzinskich.pl

Paweł Kwiatkowski

Paweł Kwiatkowski

W latach 2007 - 2011 student ASP w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem za cykl prac malarskich pod kierunkiem prof. Mariana Kępińskiego i graficznych pod kierunkiem prof. Sławomira Ćwieka. Zajmuje się grafiką i malarstwem.

Strona internetowa: www.kwiatkowski.asp.lodz.pl

O twórczości Pawła Kwiatkowskiego: Między malowaniem a...

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni