Jesienny kurs typografii książki

Zapraszamy na pięciodniowy jesienny kurs typografii książki

Jesienny kurs typografii

Forma kursu

Kurs składa się z wykładów oraz zajęć warsztatowych w pracowni wyposażonej w drukarkę laserową i dostęp do internetu (wi fi). Wykłady, prezentacje zadań wykonywanych przez uczestników oraz korekty i dyskusje odbywać się będą w pracowni.

Narzędzia i materiały

Każdy uczestnik kursu musi dysponować laptopem z ulubionym programem edytorskim i własnymi fontami. Pierwszego dnia kursu każdy uczestnik powinien przynieść książki, które jego zdaniem są zaprojektowane i wykonane bezbłędnie.

Liczba godzin

40 godzin (5 dni po 8 godzin dziennie). Zajęcia będą dobywać się od 8 do 17 z godzinną przerwą. Dodatkowo przewidziane są przerwy kawowe w trakcie zajęć.

Uczestnicy

Kurs przeznaczony jest dla profesjonalistów i amatorów, studentów i wykładowców zainteresowanych projektowaniem wydawniczym. Nie ma ograniczeń wynikających z poziomu wykształcenia lub wieku. Celem kursu nie jest nauka konkretnego oprogramowania.

Liczba miejsc - 18.

Termin

Kurs odbędzie się w Krakowie od 26 do 30 do października 2011 roku.
Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 30 września 2011 roku mailem na adres: typo@d2d.pl lub faksem: 12 432 08 52.

Cena kursu

Koszt udziału w warsztatach: : 676,50 zł (cena zawiera 23% VAT-u).

Wykładowca

Robert Oleś – projektant, wydawca (d2d.pl), wykłada m.in. na Akademickim Kursie Typografii, w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej, na Podyplomowych Studiach Edytorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni