Komunikacja miejska

  • Wystawa
  • Warszawa

Komunikacja zarówno ta w wymiarze miejskim czyli możliwość przemieszczania się z punktu A do punku B, jak i komunikacja międzyludzka.

Anna Chudzik-Pawlik - Pełnia

Za pomocą wizualnego odzwierciedlenia schematu linii komunikacyjnych (siatki komunikacyjnej), elementów graficznych w środkach komunikacji i budynkach autorka odnosi się do naszego codziennego przebywania i przemieszczania się w bezosobowym, transparentnym tłumie i skupieniu jednostki na własnej osobie i własnym celu. Stara się równocześnie uwrażliwić nas na otaczająca masę słów, znaków, krzyczących tytułów, zbierając je w ciągi i tworząc zdania – przekazy. Projekt jest równocześnie próbą analizy komunikacji międzyludzkiej lub jej braku w realiach współczesnego miasta.

Wystawa będzie mieścić się równolegle w dwóch lokalizacjach na warszawskiej Pradze, w Galerii 81 Stopni i Pracowni Manufabricum, które znajdują się w niewielkiej odległości od siebie. Odwiedzający otrzymają mapy, które pomogą w odbyciu krótkiego spaceru po Pradze  i przebyciu zaproponowanej trasy lub wyznaczeniu własnego szlaku komunikacyjnego między obydwoma miejscami.

Kiedy i gdzie

18.05 - 17.06.2013

Galeria 81 Stopni
Ul. Kłopotowskiego 38 lok.5
Warszawa

Pracownia Manufabricum
ul. Konopacka 17/19
Warszawa

Wernisaż wystawy: 18 maja 2013, godz. 19.00. Wstęp wolny.

Finisaż wystawy odbędzie się 14.06 o 20.00 w ramach Nocy Pragi. 
Artystka poprowadzi dodatkowo bezpłatne warsztaty z kolażu (start g. 20:30) - przy tworzeniu własnych kompozycji i sieci komunikatów inspirować nas będzie polskie wydanie poezji Herty Muller pt. ”Kolaże”.

Organizator

Galeria 81 Stopni
www.81stopni.pl

Kurator wystawy: Zuzanna Jędrzejewska

Anna Chudzik-Pawlik

Multitechniczny twórca. Instruktorka warsztatowa i projektantka. Pasjonatka scrapbookingu wykorzystująca w swych pracach idee recyclingu i upcyclingu. Autorka charakterystycznych kolaży, w których często wykorzystuje fotografię własnej twarzy. Ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych.
Jako członkini  Stowarzyszenia Twórców Hokuspokus aktywnie wpiera organizację projektów, w tym także tych skierowanych do najmłodszej publiczności.

Graffus jest patronem medialnym wydarzenia.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni