Mgnienia z natury

  • Sztuki wizualne
  • Komorniki

Mgnienia z natury to wystawa, którą do tej pory oglądać mogliśmy w Wielkopolskim Centrum Onkologii, Poema Cafe, Galerii Orbita w Poznaniu, Domu Kultury w Nowym Tomyślu, Bibliotece Miejskiej im. M. Musierowicz Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie oraz Centrum Zarządzania Łęgami w Czeszewie.

Początkowo był to obraz dwóch twórców, Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej i Jerzego Kubackiego. Wystawa przeniesiona została do Leśniczówki Roztoka – Ryterska (Nadleśnictwo Piwniczna) województwo Małopolskie. Wtedy do wystawiających dołączył Krzysztof Tomasiak, który fotografuje przyrodę i wiele z jego fotografii stało się inspiracją do prac plastycznych wykonanych w różnych technikach. Tych twórców połączyło wspólne patrzenie na świat, choć „wspólne” nie znaczy wcale takie samo. Wręcz przeciwnie, postawy przenikają się wzajemnie od umiłowania świata przyrody, poprzez jej studiowanie, po dekomponowanie zastanej rzeczywistości. Działanie można nazwać konstrukcją i dekonstrukcją. Zaistniała wystawa to trening interdyscyplinarny.

Mgnienia z natury 2015

Duet artystyczny Julia KP i Jerzy Kubacki, a potem trio wraz z Krzysztofem Tomasiakiem działa wspólnie od dwóch lat. Twórczość zmienia i rozwija się względem siebie i każda z proponowanych ekspozycji ma inny charakter. Wiele z prac powstaje bezpośrednio w plenerze na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Piwniczna, podczas pleneru na terenie Nadleśnictwa Jarocin – Centrum Zarządzania Łęgami.

W listopadzie 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach odbyła się pierwsza zbiorowa wystawa tego projektu, wzięło udział w tym wydarzeniu 65 twórców z całej Polski.

Kiedy i gdzie?

od 27.01.2015

Galeria SALA PIWNICA
GOK, Komorniki

Organizator

GOK, Komorniki
gokkomorniki.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni