Nadprzyroda

  • Malarstwo
  • Warszawa

Słowa, których nie wolno wypowiedzieć na głos. Rzeczy, które trudno dostrzec w natłoku bodźców współczesnego świata. Uczucia, które są zbyt eteryczne, żeby przebić się do głównego nurtu świadomości. Wyparte i niewidzialne jak duchy, albo ignorowane - niczym śmieci na poboczu drogi. Jednak wciąż obecne: okruchy rzeczywistości, owady, gałązki, kawałki szkła, metalowe części, drobne, dzikie zwierzęta oraz złożone emocje.
Przedstawione w obrazach istoty są właśnie personifikacjami ludzkich emocji. Opracowane z realistyczną dokładnością, umieszczone na płaskim neutralnym tle lub w otoczeniu drzew, a równocześnie oderwane od rzeczywistości i wyobcowane. Monochromatyczna kolorystyka prac przywodzi na myśl ograniczone barwy zimowego krajobrazu, w którym życie jest okresowo uśpione i krąży w ukryciu. Cykl Nadprzyroda to próba przyjrzenia się ulotnym zjawiskom, wsłuchiwania się w ciche sygnały podświadomości, a równocześnie - proces powrotu do natury i oddania jej czci.

Klaudia Ka w Galerii 81 stopni

Kiedy i gdzie

13.04 - 13.05.2013

Galeria 81 Stopni
Ul. Kłopotowskiego 38 lok.5
Warszawa/Praga

Wernisaż wystawy: 13 kwietnia 2013, godz. 19.00. Wstęp wolny.

Organizator

Galeria 81 Stopni
www.81stopni.pl

Kurator wystawy: Zuzanna Jędrzejewska

Klaudia Ka

Malarka urodzona w 1984 roku w Warszawie gdzie mieszka i pracuje. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem na kierunku malarstwa u prof. Barbary Szubińskiej na Europejskiej Akademii Sztuk w 2008 roku. Dwukrotna laureatka Stypendium EAS i Stypendium MEN. Wzięła udział w ponad 20 wystawach zbiorowych, m.in. „Woda”, (Centralny Basen Artystyczny, Warszawa) czy „Niebezpieczne związki”, 02.2011, Nadbałtyckie Centrum Kultury (Gdańsk). Jej prace można oglądać również na wystawach indywidualnych np.: „Teren Zabudowany”, (09-10.2011, Galeria Elektor, Warszawa), a także znalazły się w stałych ekspozycjach Galerii Katarzyny Napiórkowskiej w (2009-10) Warszawie, Galerii Na Piętrze w Olsztynie (2009-10) i in. Artystka bierze udział w konkursach i aukcjach, m.in. jest laureatką konkursu „Szansa” współorganizowanego przez Galerię Mutu i Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (I miejsce – nagroda internautów). Jej prace znajdują się w indywidualnych kolekcjach w Polsce, Niemczech czy Kanadzie.
Poza malarstwem zajmuje się również grafiką i animacją, a od 2009 wraz ze Stowarzyszeniem Hokuspokus organizacją wydarzeń kulturalnych. W ramach działalności stowarzyszenia od 2011 roku pracuje w Przestrzeni Twórczej 81 Stopni gdzie maluje, a także pomaga w organizacji wystaw, targów i innych wydarzeń związanych ze sztuką.

Strona internetowa: www.klaudiaka.art.pl

Graffus jest patronem medialnym wydarzenia.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni