OFF

  • Festiwal
  • Opole

Fotografia jest dziś bardzo powszechną dziedziną sztuki wizualnej. Jest niemal na każdym kroku. Jako organizatorzy festiwalu fotograficznego chcemy promować, wystawiać i rozmawiać o fotografii godnej zauważenia. Fotografii, która wpływa na świat i widza, takiej obok której nie jest łatwo przejść bez zastanowienia.

Idea Opolskiego Festiwalu Fotografii to promocja wyłącznie Polskich artystów, którzy tworzą w Polsce i na Świecie, odnoszą sukcesy na rynku Polskim i Światowym. Nie zapominamy także o naszym lokalnym środowisku. Będziemy pokazywać i wspierać fotografów z Opola i Opolszczyzny.

off festiwal

W tym roku festiwal odbywać się będzie w dniach 12-21 października 2012 roku. Fundacja Warsztatów Fotograficznych 2.8 jest głównym organizatorem, pomagają nam: Opolski oddział ZPAF i  OPAK. Miejsca w których będziemy organizować wystawy, spotkania, warsztaty, przegląd fotokastów to: Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, BP Atelier, Muzeum Śląska Opolskiego, Kofeina Art Caffe, Studenckie Centrum Kultury UO i Pub Ostrówek.

Drugiej edycji Festiwalu przewodzi myśl przewodnia – „zmiany”. Zmiany w pojęciu ideologicznym jak i społecznym. Bezpośrednie zmiany w środowisku naturalnym jak i ludzkim. Podczas festiwalu zadamy sobie pytanie czy fotografia jako sztuka jest dobrym medium do ukazywaniu zmian w otoczeniu, czy sama fotografia wpływa na zmianę zachowań, charakteru jednostki jak i społeczeństwa.

Podczas II Opolskiego Festiwalu Fotografii zdjęcia pokażą:
Kacper Kowalski, Chris Niedenthal, Bart i Silvia Pogoda, Przemysław Pokrycki, Arkadiusz Gola, Filip Ćwik, Sławoj Dubiel, Tomasz Liboska, Michał Jędrzejowski, Paweł Hęciak.

Ponadto odbędzie się wystawa studentów PWSFTViT w Łodzi i prac studentów Zakładu Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Kiedy i gdzie

12.10 -21.10.2012

Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, BP Atelier, Muzeum Śląska Opolskiego, Kofeina Art Caffe, Studenckie Centrum Kultury UO i Pub Ostrówek.
Wszystkie lokalizacje w Opolu.

Informacje

www.offoto.pl

Organizatorzy

2.8 Fundacja Warsztatów Fotograficznych - www.dwaosiem.pl
Opolski oddział ZPAF - zpafopole.wordpress.com
OPAK - opak.org.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni