Oni i inne

  • Malarstwo
  • Warszawa

W Galerii Grafiki i Plakatu na Hożej 40 w Warszawie odbędzie się niezwykła wystawa wybitnego polskiego artysty, miłośnika baroku, plakacisty, malarza, kolekcjonera sztuki – Franciszka Starowieyskiego. Zaprezentowane zostaną duże, monochromatyczne prace z 1978 roku, będące elementami scenografii do wystawianej na deskach warszawskiego Teatru „Ateneum” sztuki Stanisława Witkiewicza „Oni”.

Oni i inne prace

Niepokazywane od końca lat 70 dzieła na płótnie wzbogacone zostaną o wybór mniejszych formatów - rysunków na papierze – z różnych okresów twórczości artysty. Krótko o spektaklu: Szalony kreator, powodowany osobistym urazem, zakłada nową religię Absolutnego Automatyzmu. Władzę przejmują „Oni” - tajny rząd, którego członkowie dążą do powszechnego ujednolicenia społeczeństwa, zdeptania oryginalności i indywidualności. Kolekcjoner dzieł sztuki zostaje uznany za wroga, a jego zbiór ma ulec zniszczeniu…

Wystawa towarzyszy 13. Warszawskim Targom Sztuki, odbywającym się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Kiedy i gdzie?

03-22.10.2015

Galeria Grafiki i Plakatu
ul. Hoża 40
00-516 Warszawa

Organizator

Galeria Grafiki i Plakatu
ul. Hoża 40, 00-516 Warszawa
www.galeriagrafikiiplakatu.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni