Papierowe malarstwo

  • Malarstwo
  • Kraków

Po raz kolejny właściciele słynnego Pasażu udowodnią, że nie jest to wyłącznie centrum nocnego życia Krakowa, ale także przestrzeń prezentacji oryginalnych twórców i realizacji różnorodnych inicjatyw artystycznych.

Malarstwo papierowe | Albin Talik

Na wystawie zaprezentowanych będzie dwadzieścia parę niezwykle kolorowych prac zbudowanych z tysięcy mikroskopijnych kawałeczków papieru. Prace mozaiki składają się na wiele cykli surrealistycznych obrazów, portretów, kompozycji geometrycznych z pogranicza sztuki naiwnej. Większość prac powstaje w trakcie kilku dziesięciogodzinnych, mozolnych niczym sypanie mandali, sesji. Osiągany, dzięki precyzji efekt daje złudzenie obrazów olejnych pełnych nieregularnych pociągnięć pędzla.

Wbrew pozorom, pełne życia i tętniące kolorami obrazy dotykają wielu trudnych tematów i mam nadzieję, prowokują odbiorcę do głębokiej refleksji.
Albin Talik

Jeden z ostatnich cykli, Rumination opowiada o człowieku zmagającym się z własnymi słabościami, skoncentrowanym na złych emocjach i doświadczeniach. Bohaterowie tych prac zdają się rozmyślać nad sensem istnienia i rozliczać z błędów przeszłości. Charakterystyczne maski, które noszą potęgują efekt niepokoju.

Inny cykl, Pyramids ukazuje bohaterów podczas codziennych, zwykłych zajęć.  Z łatwością dostrzegalny element czarno-białego ostrosłupa, będący motywem przewodnim, stanowi symbol antagonicznych cech człowieka, dwoistości dobrych i złych emocji. Może się więc zdawać, że wszyscy ludzie są zbudowani tak samo, a los człowieka zależy jedynie od podejmowanych przez niego wyborów.

Kiedy i gdzie?

20.11.2015 – 06.01.2016

PASAŻ
ul Stolarska 5 / Rynek Główny 9, Kraków

Wernisaż wystawy: 20 listopada 2015, godz. 19.00. Wstęp wolny.
Podczas wernisażu zagra DJ SQUAL (Broken Music Theory)

Albin Talik

Albin Talik

Artysta transmedialny urodzony w 1980 r. w Jeleniej Górze, od kilkunastu lat mieszkający i tworzący w Krakowie. Przez lata główną dziedziną jego twórczości była muzyka zarówno w postaci live actów jak i kompozycji powstałych w zaciszu studia nagraniowego na potrzeby spektakli teatralnych, gier video i filmów krótkometrażowych. Zajmuje się także grafiką komputerową współtworząc filmy animowane i ilustracje.
W wieku 30 lat postanowił związać swoją przyszłość ze sztukami plastycznymi. Rozpoczął poszukiwania swojego miejsca w tej dziedzinie, czego efektem stało się stworzenie własnego i niepowtarzalnego stylu i techniki papierowego malarstwa.

Strona internetowa: www.albintalik.com.

Wystawy
2015 - 24 Decks, wernisaż ręcznie malowanych blatów skate/longboardowych, wystawa zbiorowa, Kraków
2015 - Centrum Kultury Sportu i Turystyki, wystawa indywidualna, Kalwaria Zebrzydowska
2014 - Festiwal Synestezje, wystawa zbiorowa, Kraków
2014 - IV Spotkania Sztuki Niezależnej, wystawa zbiorowa, Kraków
2014 - IdeaArt Fest, wystawa indywidualna, Kraków
2014 - Galeria Twórcza Aleja, wystawa indywidualna, Kraków
2013 - Konfederacka 4, wystawa indywidualna, Kraków
2012 - II Spotkania Sztuki Niezależnej, wystawa zbiorowa, Lanckorona

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni