POCO Sztuka

  • Wystawa
  • Wrocław

PO CO SZTUKA W AGORZE? to wielowymiarowa prezentacja działań ciekawszych twórców młodego pokolenia, których sposób kreacji jest zaangażowany, bezkompromisowy i odporny na wszelkie mody. W ramach wystawy będzie można zobaczyć malarstwo, obiekt oraz współczesny design.

Hubert Pokrandt - bez tytułu 70x90, olej na płótnie, 2011
Hubert Pokrandt - bez tytułu

Wystawa organizowana jest we współpracy z wrocławską POCO Galerią, która zrzeszając, w dużej mierze, artystów off’owych, daje szanse zapoznania się z aktualnymi trendami, prezentującymi bogaty wachlarz postaw i technik artystycznych.

Po co?

Chcemy pokazać, że sztuka nierozerwalnie wiąże się z przestrzenią miejską. Zjawiska te wpływają na siebie nawzajem, potrzebują się, reagują, dysocjują i sprzęgają. Nie może być inaczej, skoro miasto i jego architektura są punktem wyjścia, są wielkim płótnem, galerią totalną. Miasto dla sztuki to nie tylko przestrzeń i komentarz, to także niewyczerpalny strumień interpretacji, chaos i porządek, źródło i ujście.
POCO Galeria łączy twórczość artystów z naturalną potrzebą sztuki do bycia umiejscowioną, zakorzenioną w kontekście miasta. Na co dzień koegzystuje z pracownią architektoniczną, która w sposób organiczny chcę transformować miasto tam gdzie sztuka już nie sięga, jednocześnie zajmując się promocją artystów, wywodzących się często z awangardy street art’u.

Kurator wystawy: Kama Wróbel (Galeria CK Agora), Marysia Orzeszyna (POCO Galeria)

Antoni Wajda - Ojciec Polski
Antoni Wajda - Ojciec Polski

Kiedy i gdzie?

11.04 - 05.05.2013

Galeria Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a,  Wrocław

Wernisaż wystawy: 11 kwietnia 2013, godz. 18.00, wstęp wolny.

Organizatorzy

Centrum Kultury AGORA
Wrocław
ckagora.pl

POCO galeria
Wrocław
pocogaleria.pl

Artyści

Janek Koza, Paweł Lisek, Maciek Salamon, Michał Sosiński, Antoni Wajda, Aleksandra Mróz, Magdalena Peszkowska, Anna Szejdewik (Coxie), Hubert Pokrandt, Maria Orzeszyna, Karolina Pietrzyk, Ewelina Sośniak, Edmund Okstom, Ewa Zwarycz, Stanisław Szumski (Szum), Artur Grucela, Małgorzata Sawicka, Monika Skorupska, Honorata Jakubowska, Paweł Borkowski (FRM KID), Beata Rojek, XY ankamierzejewska, Dorota Poprawa.

Design

BRAT ART, Bartek Majchrzak, POCO meble, Marta Borkowska, SomeThings / Rafał Pyster, Łukasz Jagoda, Agnieszka Kajper.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni