Podróże po wizje

  • Malarstwo
  • Warszawa

Portal Ludzi Sztuki oraz Mushchelka Group zapraszają na wystawę prac malarskich nietuzinkowego polskiego artysty. Już 24 listopada 2015 roku o 18:00 w biurze Mushchelka Group na ul. Chełmskiej 21/21 w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej twórczości Waldemara Borowskiego PODRÓŻE PO WIZJE.

Podróże po wizje

Dzieła Borowskiego owiane są atmosferą tajemnicy. Mimo że jest to malarstwo figuratywne, odbiór dzieł nie jest oczywisty. Mamy do czynienia z odkrywaniem nieznanego świata. Malowane głównie akrylami obrazy pełne są wielowarstwowych symboli, starożytnych przekazów, odwołań do różnych kultur, przede wszystkim Ameryki prekolumbijskiej oraz do filozofii wschodu. Każde dzieło ma w sobie ważne przesłanie, które młody artysta chce nam przekazać. Najbliżej chyba Waldemarowi Borowskiemu do surrealizmu, zresztą artysta nie kryje fascynacji takimi mistrzami jak René Magritte, Salvador Dali. Tak jak oni posługuje się alegorią, sięga do mitologii i astrologii. Inspirują go sny. Często nastawia budzik na 5 rano, bo wtedy najlepiej sny się pamięta - Joanna Kiwilszo.

PODRÓŻE PO WIZJE to kolejne z licznych wydarzeń organizowanych przez twórców Portalu Ludzi Sztuki, inicjatywy kulturalnej, której celem jest promowanie szerszej publiczności rodzimych artystów.

Kiedy i gdzie?

24.11.2015 - 24.01.2016

Mushchelka Group
ul. Chełmska 21/21, Warszawa

Organizatorzy

Portal Ludzi Sztuki
Mushchelka Group

Waldemar Borowski

Waldemar Borowski

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (2006). Akrylowe malarstwo artysty obejmuje sny, realizm magiczny, świętą geometrię, paradoksy i ezoterykę. Nagroda Włoskiej Telewizji „ARTE 24” (2011), Certyfikat Nowych Wzorców Sztuki (2014). Współpracuje z wydawnictwami Okultura i Nieznany Świat. Jego prace zilustrowały wątki dotyczące szamanizmu w filmie The Pharmacratic Inquisition (2007, USA) oraz ukazały się w "Encyklopedii Polskiej Psychodelii" Kamila Sipowicza (2013). Dzieła artysty znajdują się w polskim parlamencie i w kolekcjach znanych muzyków - m.in. Andrzeja Jagodzińskiego.

Strona internetowa: waldekborowski.deviantart.com.

Wybrane wystawy indywidualne:
2014: Malarstwo, DNA Gallery, Wrocław
2014: ATLANTIDOTUM: BOROWSKI & Mc LINN, Centrum Sztuki RIO, Warszawa
2014: SYMBIOSIS, TAB, Warszawa
2013: SYMBIOSIS, Po Prostu, Warszawa
2013: K?RM?GEDON, Marriott Hotel, Warszawa
2012: wyMiARY dimEnsiONS, Po Prostu, Warszawa
2012: dR?Wing rySUNek, Projekt, Warszawa
2012: Inkografie, Galeria TAB, Warszawa
2012: YOUniverses wszechświaTY II, Czarny Motyl, Warszawa
2012: ART & MUSIC | Borowski & Jagodziński, Hotel Marriott, Warszawa
2012: NEW eARTh NOWa ziemia, Galeria przy van Gogha, Warszawa
2012: GRZYBAJKI / SHROOMYTHOLOGY, DAP III, Warszawa

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni