Post gazetowa miłość

  • Wystawa
  • Gdańsk

Pretekstem do powstania nowego cyklu prac Anny Kutery były mass media (gazety, czasopisma, radio, telewizja, Internet), które współcześnie pełnią różnorodne funkcje – edukacyjną, informacyjną, kulturalną i emocjonalną. Organizują życie sugerując kiedy, co i jak powinniśmy zrobić. Jeżeli kogoś nie stać na doświadczanie rozmaitych emocji na żywo, to ma możliwość poczytać sobie lub pooglądać wiadomości – namiastkę tego co „na żywo”.

Post gazetowa miłość - Anna Kutera

„POST Gazetowa miłość” to artystyczna manipulacja gazetową rzeczywistością. POST oznacza wykreowanie nowej rzeczywistości, na bazie pierwotnej gazetowej materii. Projekt jest refleksją nad gazetową potęgą, jej formą i czasem w kontekście rzeczywistym i kontekście sztuki. Jest także próbą projektowania nowego stylu życia i wyrazu artystycznego na bazie gazetowych zaleceń w serii „POST activity”.

W czasie wernisażu, o godz. 19.00, odbędzie się koncert Adama Witkowskiego - organy z fletów, live electronics.

Kiedy i gdzie?

02.02.2013 - 03.03.2013

CSW Łaźnia
ul. Jaskółcza 1, Gdańsk

Wernisaż wystawy: 1 lutego 2013, godz. 18.00.

Organizator

CSW Łaźnia
www.laznia.pl

Anna Kutera

Ukończyła studia na wrocławskiej ASP w 1977 roku. Jeszcze w czasie studiów współprowadziła we Wrocławiu Galerię Sztuki Najnowszej. Jest jedną z pionierek polskiej sztuki kontekstualnej. Tworzy filmy wideo, fotografie, instalacje, zajmuje się także malarstwem i sztuką performance. Jej multimedialne prace zazwyczaj zawierają krytyczne komentarze do społecznego kontekstu sztuki.

Adam Witkowski

Ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie w roku 2011 uzyskał tytuł Doktora Sztuk Pięknych. Zajmuje się sztuką dźwiękową, rysunkiem, projektami radiowymi, instalacją. Gra w zespołach Gówno, Samorządowcy, Nagrobki. W Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia skonstruuje w przestrzeniach galerii organy zbudowane z fletów prostych, zawieszonych na drzewie.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni