Sny o wolności

  • Wystawa
  • Warszawa

Światy Marcina Sachy wypełniają obrazy niezwykłe. Pejzaże niepokoją i fascynują zarazem. Znane kształty i przedmioty nabierają nowych wymiarów i znaczeń. Światła i cienie intensyfikują nastrój niepokoju ostrością i tajemniczością, nadając jednocześnie wrażenie głębi dwuwymiarowym fotografiom.

Sny o wolności - Marcin Sacha

Ludzie są w tych światach samotni. Niektórzy zamknięci bezradnie w nieprzyjaznych murach, inni poszukujący, nie do końca świadomi celu swojej wędrówki, stający w zamyśleniu wobec marzeń i wspomnień.

W scenach kreowanych przez Autora – wnuka artysty ceramika Bolesława Książka – pojawiają się też postacie z gliny, tworzone przez niego własnoręcznie i wypalane we własnoręcznie zbudowanym do tego celu piecu. Na 27 obrazów Marcina Sachy z cyklu Sny o wolności złożyły się setki jego fotografii. Każdy z nich ma swoją opowieść, którą snuć można wielorako, czerpiąc skojarzenia z własnej wyobraźni i doświadczeń. Brak tytułów do własnych interpretacji – i spotkania z Artystą w połowie drogi – zachęca. Podziwiając talent, fantazję i magię obrazu możemy podążać za wrażliwością Autora i swoją.

Gdzie i kiedy?

01.10 - 14.10.2012

Galeria "Skwer"
ul. Krakowskie Przedmieście 60a (obok pomnika A. Mickiewicza)
Warszawa

Wernisaż wystawy 01.10.2012, godz. 19.00, wstęp wolny.

Organizator

Fabryka Trzciny
www.fabrykatrzciny.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni