Struktury

  • Wystawa
  • Zielona Góra

Galeria Twórców Galera zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa STRUKTURY.

W wystawie udział biorą: Cezary Bednarczyk, Aleksandra Kurzawa, Mateusz Nowak, Joanna Szcześniewska – studenci Instytutu Sztuk wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego (pracownia malarstwa ad Normana Smużniaka).

Kuratorem wydarzenia jest Norman Smużniak (tel. 792291232).

Struktury

Wystawa nosi tytuł „Struktury”. Informacja zawarta w tytule jest prosta, ponieważ nie wnika w cele artystyczne poszczególnych autorów, a takowe są rozległe, lecz daje pogląd na obszar działalności każdego z twórców. Mamy do czynienia z czterema różnorodnymi postawami malarskimi wobec struktury obrazu. Od klasycznego traktowania podobrazia Aleksandry Kurzawy, poprzez analityczne badanie kompozycji Joanny Szcześniewskiej, tworzenie układów strukturalnych na bazie podłoża jakim jest blacha w przypadku Mateusza Nowaka, po poszukiwania ekspresji strukturalnej w pracach Cezarego Bednarczyka.

Są to cztery różne postawy artystyczne o sprecyzowanych już celach twórczych. Charakteryzuje te cztery osobowości niezwykła determinacja i konsekwencja w posługiwaniu się językiem kompozycji malarskiej. Rozstrzał formalny pomiędzy tymi postawami jest z pozoru duży, jednakże łączy je materia obrazu będąca w każdym przypadku językiem, za pomocą którego autorzy wchodzą w dialog z rzeczywistością świata i rzeczywistością współczesnego malarstwa.

Norman Smużniak, Wrocław, maj 2012

Kiedy i gdzie

28.05 - 30.06.2012
Piekarnia Cichej Kobiety
ul. Fabryczna 13, Zielona Góra.

Wernisaż z udziałem autorów: 28 maja 2012, godz. 19.00.

Organizator

Galeria Twórców Galera
www.galera-wystawy.blogspot.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni