Terra Indigena

  • Malarstwo
  • Warszawa

Od 11 czerwca w Żywej Galerii przy Artbistro Stalowa52 będzie można oglądać niezwykłe prace Moniki Worsztynowicz. Wystawa będzie nosiła tytuł TERRA INDIGENA.

Moje prace opowiadają o poszukiwaniu korzeni i tożsamości przez współczesnego człowieka. To alegoria podróży tropem zaginionych, zapomnianych i wypartych aspektów Dzikiej Duszy. To malarska opowieść o duchowej ścieżce, o sferze jungowskiego „Cienia” - tajemniczym obszarze psychiki, który zamieszkują zapomniane części naszej osobowości. Tylko spotykając je twarzą w twarz jesteśmy w stanie w pełni stać się sobą.
Pojawia się labirynt - miejsce sacrum - przestrzeń transformująca osobowość... i są postaci z tajemnego Lasu... które strzegą doń wejścia. Postaci te są również przewodnikami i opiekunami, gdy się już na ścieżkę labiryntu/przemiany wkroczyło. Powstały prace, które mają za zadanie chronić neofitę na jego drodze... owa Dzika Dusza, element naszej osobowości - jest zarówno katalizatorem przemiany ale też pełni rolę opiekuna, przewodnika i chroni nas w czasie transformacji, kiedy jesteśmy podatni na zranienie... i bezbronni, bo cała nasza uwaga jest skierowana do wewnątrz, tam gdzie proces przebiega. Prezentowane prace spełniają rolę ochronnych totemów.
Monika Worsztynowicz

TERRA INDIGENA, Monika Worsztynowicz

Kiedy i gdzie?

11.06 – 01.07.2015

Żywa Galeria
Artbistro Stalowa 52
Warszawa

Wernisaż wystawy 10.06.2015, godz. 20.00. Wstęp wolny.

Kurator: Anna Schwenk.

Organizatorzy

Żywa Galeria
www.stalowa52.pl/wernisaze

Kultura Za Free
kulturazafree.pl

Patronat

Art Imperium, Art Makers, Kulturaonline.pl

Monika Worsztynowicz

Monika Worsztynowicz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom (rok 2000) z malarstwa w pracowni prof. S. R. Kortyki, z grafiki artystycznej w pracowni prof. A. Basaja oraz z projektowania graficznego w pracowni prof. J. J. Aleksiuna. Stypendystka Edinburgh College of Art.
Absolwentka studiów podyplomowych - „Terapia przez Sztukę” na Uniwersytecie Wrocławskim. Członek Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Uprawiane dziedziny sztuki: malarstwo olejne, grafika artystyczna, ilustracja, ceramika artystyczna.

Strona internetowa: moniworsztynowicz.pl.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni