TRANSVIZUALIA 2011

TRANSVIZUALIA 011 Gdynia czyli 5. Międzynarodowy Festiwal Form Multimedialnych to największy w Polsce północnej festiwal multimediów
i unikatowy w skali Polski projekt artystyczny prezentujący szeroki przekrój przez formy audiowizualne. Istnieje od 2007 roku.

Transvizualia

Idea wydarzenia oparta jest na łączeniu wielu sztuk – m.in. muzyki, filmu, video artu, działań performerskich, wystawienniczych, interwencji w tkankę miejską. Festiwal anektuje przede wszystkim przestrzenie na terenie Gdyni, w tym centrum festiwalowe – Pomorski Park Naukowo Technologiczny. Dodatkowe wydarzenia odbywają się w pozostałych miastach Trójmiasta – Gdańsku i Sopocie.
TRANSVIZUALIA to nie tylko muzyka, ale liczne projekty audio/video, działania wystawiennicze i warsztatowe, spotkania z twórcami oraz projekty specjalne. Festiwal nie maja jednej, z góry przyjętej struktury. Co roku organizatorzy modyfikują poszczególne moduły. Festiwal jest w nieustannej konstrukcji.

Edycja 2011 jest wyjątkowa – festiwal wychodzi na miasto, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców ze sztuką multimedialną. Poprzez projekty – Urban Audio, Dźwiękospacery, Transcinema: kino poza kinem czy eksperymentalny Video Riot standardowa, galeryjno-klubowa przestrzeń festiwalowa zostaje w zdecydowany sposób rozszerzona i zmodyfikowana. W tym roku szukaj wydarzeń na mieście!

GŁÓWNE MODUŁY PROGRAMOWE edycji 011:

TRANSSPACES: audio-wizualia, prezentacja aktualnej sztuki nowych mediów
TV-LIVEACTS: bogaty program wieczornych i nocnych wydarzeń, łączących głównie obraz, muzykę i performance, sekcja vj/dj
TV-LABORATORIUM: sekcja warsztatowa
Projekt TRANSCINEMA: kino poza kinem
Projekt VIDEO RIOT: uliczna gra video, multimedialny street art show
Projekt CITYSOUND: projekt poświęcony sztuce dźwięku

Gdzie i kiedy

05-09 października 2011
GDYNIA + Gdańsk | Sopot

Organizatorzy

Lena Dula | Dyrektorka & Producentka TV
Paulina Neugebauer | Producentka TV
Tomasz Mikołajski | Booking
transvizualia.com
facebook.com/TransvizualiaGdynia

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni