Vista Del Mar

  • Fotografia
  • Wrocław

„Vista Del Mar” („Z widokiem na morze”) to cykl fotografii, który powstał na przełomie 2010 i 2011 roku, na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, podczas wyjazdu stypendialnego autora. Jest on próbą podjęcia na nowo tematu, zaproponowanego przez amerykańskich fotografów w II połowie XX wieku, pod nazwą „New Topography” - oscylującego wokół przestrzeni oraz wpływu człowieka na krajobraz jego egzystencji. Tytuł cyklu nawiązuje do zdjęcia, które wykonał Henry Wessel w 1995 roku.

vista del mar

Fotografie Kułakowskiego odarte zostały z wszelkich „artystycznych falbanek” i zredukowane do stanu zasadniczo topograficznych historii z uwzględnieniem postaci - bardziej jako elementu dopełniającego krajobraz i przenoszącego znaczną ilości informacji wizualnych, niż głównego sprawcy zaistniałych sytuacji. Minimalistyczne kadry w odcieniach szarości przyciągają wzrok widza symetrią, harmonią i spokojem.

Cykl „Vista Del Mar” prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Młodych 2011 w Jarosławiu, gdzie zdobył wyróżnienie. We Wrocławiu zaś eksponowany jest w całości po raz pierwszy (kilka zdjęć prezentowanych było podczas jesiennej edycji TIFF). Wystawa czynna do

Kiedy i gdzie

16.11 - 14.12.2011, KLUB FIRLEJ
ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

Wernisaż wystawy: 16 listopada 2011, godz: 18:00, wstęp wolny.

Patronat

ŚwiatObrazu.pl, Plfoto.com, Obiektywni.pl, OnePhoto.net, fotomargines.pl, Snap Me, Punkt Informacji Kulturalnej - PIK, tuWroclaw.com oraz Miesięcznik Studentów Kontrast.

Maciej Kułakowski

Fotograf, grafik i podróżnik, obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył fotografię na Akademii Sztuk Pięknych. Odbył również studia w ramach programu stypendialnego na Wydziale Artystycznym UPV w Walencji.
Nie należy do ZPAF. Prowadzi bloga  www.maciekkulakowski.tumblr.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni