Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Zapraszamy na kolejną wystawę z cyklu:

Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej

Wystawa jest efektem współpracy Muzeum Okręgowego i Związku Polskich Artystów Plastyków, oddział w Tarnowie. Otwarcie wystawy odbędzie się 1. VIII. o godz. 18.00 w galerii Piwnica Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Marek Błachowicz urodził się w 1962 roku w Tarnowie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Tarnowie. W 1991 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Malarstwa uczył się w pracowniach profesora Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego i profesora Józefa Hałasa. Dyplom z malarstwa uzyskał u profesora Józefa Hałasa.
Początki jego pracy zawodowej to Studium Reklamy i Promocji we Wrocławiu gdzie uczył  rysunku i malarstwa. Obecnie od roku 1998 wraz z żoną prowadzi agencję kreatywną www.studio-gepard.pl we Wrocławiu.  Zajmuje się także malarstwem, rysunkiem i grafiką użytkową.
Uczestniczył w wystawach indywidualnych i zbiorowych:
- Wrocław -  Galeria „U Potocznego”, ART Galeria „Pod kolumnami”, Galeria promocyjna „Withont title”.
- Legnica – BWA.
- Rieti – Włochy - wystawa poplenerowa.
- Nantes – Francja – „Rayon vert”- wystawa zbiorowa.
Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w USA, Francji, Włoszech, Grecji, Finlandii.

Marek Błachowicz
fot. Marcin Wolny, zdjęcie ze strony malarza www.blachowiczwtarnowie.info/autor.php

Twórczości Marka Błachowicza nadają charakter silnie skontrastowane płaszczyzny kolorów, dynamiczne linie i zdecydowane pociągnięcia pędzla, o wielowarstwowej fakturze tworzące dojrzałe, o wielkiej ekspresji abstrakcyjne formy. Swoboda, jaką czuć w ręce artysty sprawia, że z przyjemnością konesera wnikamy do świata jego wyobraźni, przekładającego codzienne sprawy w niecodzienny sposób. Pierwszy kontakt z widzem nawiązują mocno zestawione kolory, które oddają rzeczywistość w jego własnej interpretacji jej barw i kształtów. Pejzaże, postacie i przedmioty przywodzą na myśl miłe skojarzenia, nie ma tu patosu ani sztuczności - miło jest wiedzieć, że w dzisiejszych czasach jest jeszcze ktoś, kogo wzrusza widok żółtych pól, drzew czy fortepianu. Tematy prac, często z humorystycznym akcentem tworzą wraz z dziełem kompletną wyrafinowaną całość - z jednej strony mocną i ekspresyjną, a z drugiej lekką i pełną pozytywnej energii.

Wystawa będzie czynna do 28 sierpnia 2011 r.

Wystawę wspiera Mecenas Muzeum:
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.
Sponsor: Winiarnia Lippóczy Pince
Patronat: Prezydent Miasta Tarnowa

Organizator:
www.muzeum.tarnow.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni