W poszukiwaniu

  • Grafika
  • Warszawa

W grudniu 2013 roku w Galerii 81Stopni będzie miała miejsce wystawa grafik ukraińskiego artysty Jarosława Kaczmara pod tytułem

W poszukiwaniu

Będzie to cykl grafik odwołujących się do świata realnego, jednakże przetworzonego poprzez przemyślenia artysty nad życiem, światem, w którym żyjemy, smutkiem i radością, nad ludźmi i przyrodą. Artysta silnie związany jest z naturą, według niego wszystko z niej powstaje i wszystko się z nią łączy.

Jarosław Kaczmar

Sztuka Kaczmara pełna jest tajemnic, niedomówień. Intryguje i wywołuje wiele skojarzeń, których artysta nie nazywa, jedynie nakreśla dla odbiorcy. Wprowadza go w sferę poszukiwań, odniesień.

W pracach nie ma konkretów, Kaczmar pragnie, aby widz sam starał się odkryć poprzez emocje, jakie wywołują, oraz własne skojarzenia. Prowadzi to odbiorcę w swoistą podróż poszukiwań.

Grafiki artysty powstają z płaskiej powierzchni i ewoluują w kierunku obrazów wielopłaszczyznowych, co daje złudzenie trójwymiarowości. To z kolei prowadzi do tego, iż powstałe obiekty pobudzają odbiorcę do intensywniejszego odbioru rzeczywistości, wiodą do najgłębszych wartości otaczającego nas świata.

Kiedy i gdzie?

07.12.2013 - 11.01.2014

Galeria 81 Stopni
ul. Kłopotowskiego 38 lok.5, Warszawa

Wernisaż wystawy: 7 grudnia 2013, godz. 19:00. Wstęp wolny.

Organizator

Galeria 81 Stopni
Warszawa
www.81stopni.pl

Kuratorka wystawy: Zuzanna Jędrzejewska

Jarosław Kaczmar

Ur. w 1955 we Lwowie, na Ukrainie. Malarstwo i grafikę studiował we Lwowie. Od 1976 r. bierze udział w licznych wystawach, sympozjach i plenerach w kraju i na całym świecie. Od 1994 r. współpracuje z Biurem Wystaw Artystycznych w Lublinie, gdzie miał swoje trzy wystawy indywidualne oraz uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych.

Graffus jest patronem medialnym wydarzenia.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni