Wektor/Pixel 2011

W łódzkiej klubokawiarni Owoce i Warzywa już po raz drugi odbędzie się Wektor/Pixel – przegląd dokonań najlepszych łódzkich grafików użytkowych.

Od 7 lipca do 25 sierpnia co tydzień będą otwierane kolejne wystawy, podczas których zobaczymy przekrój najrozmaitszych realizacji jakimi zajmowali się łódzcy graficy w ostatnim roku. Od opakowań po deski skimboardowe. Od plakatu po pociągi.


owoce i warzywa

Tegoroczny Wektor/Pixel to pokaz wszechstronności łódzkich grafików. Różnorodność zleceń zrealizowanych przez nich w ostatnim roku może naprawdę zaskakiwać i inspirować.

ORTOGRAFIKA odpowiadała za motywy graficzne, którymi pokryte zostały odnowione składy pociągowe kursujące po województwie łódzkim.

FUSE COLLECTIVE przygotowało specjalne grafiki na deski skimboardowe. Dziewczyny ze studia POLKADOT stale udowadniają, że świetnie czują się we współpracy z poważnymi instytucjami kultury a ich czysta, prosta i nowoczesna estetyka bardzo odpowiada zleceniodawcom m.in. z Teatru im. Stefana Jaracza czy Muzuem Sztuki z którym współpracują od dłuższego czasu.

POLITAŃSKI DESIGN zajmował się w ostatnim roku zadaniami związanymi z rebrandingiem i odświeżaniem marki, natomiast plakaty MICHAŁA JUSTYNY promujące wydarzenia kulturalne w fabryStrefie to znakomity przykład na wypracowanie spójnej, rozpoznawalnej stylistyki dla komunikacji różnych wydarzeń, odbywających się w ramach jednej instytucji.

GRAFIXPOL zajmował się m.in. projektem graficznym płyty Pornohagen, a FAJNE CHŁOPAKI (odpowiedzialni również za kultową markę odzieżową PANT TU NIE STAŁ) i MARYSIA RYBICKA pokażą prace, którymi bardzo pragną się podzielić z szerszą publicznością, a które nie miały okazji być zrealizowane na dużą skalę.

Wektor/Pixel/2011
OWOCE I WARZYWA / Łódź / Traugutta 9

07.07. / 18:00 - Fuse Collective
14.07. / 18:00 - Polkadot
21.07. / 18:00 – Politański Design| Marysia Rybicka
28.07. / 18:00 - Ortografika
04.08. / 18:00 - Fajne Chłopaki
11.08. / 18:00 - Grafixpol
18.08. / 18:00 - przegląd plakatów przygotowanych na wydarzenia kulturalne w Fabrystrefie autorstwa Michała Justyny.

Organizator:
owoceiwarzywa.com

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni