WrocLOVE DESIGN 2013

  • Festiwal
  • Wrocław

Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów 2013 WrocLOVE DESIGN to dialog pomiędzy uczestnikami procesu projektowego: twórcami i odbiorcami, projektantami i producentami, klientami i produktami, funkcjonalnością i sztuką. Działanie wymagające wzajemnego zrozumienia, tolerancji, otwartości oraz świadomości wszystkich elementów procesów. Design to nie tylko świat rzeczy dobrze zaprojektowanych.

WrocLOVE DESIGN 2013

Dziś design to sposób myślenia i nieustanne poszukiwanie najlepszych rozwiązań. Proces prowadzący od koncepcji, przez produkt do odbiorcy. Od funkcjonalności przedmiotów codziennego użytku po dobrze zaprojektowaną formę i artystyczną oryginalność. Rozumiany jako przenikanie dziedzin i współdziałanie ludzi uczy świadomie tworzyć dobrą, przyjazną przestrzeń. Design dla każdego i ze wszystkiego tworzony wspólnie przez projektantów i użytkowników.

MFDP WrocLOVE DESIGN to europejskie spotkania z designem i sztuką, prezentujące koncepty kreatywne, artystyczne i biznesowe. Będzie to przegląd polskich i europejskich twórców designu. Spotkania i rozmowy prowadzące do wzajemnego zrozumienia. Poszukiwanie inspiracji w różnorodności potrzeb i potencjale materiałów, innowacyjnych rozwiązań i technologicznych możliwości. W myśl hasła Festiwalu „Design Łączy” zapraszamy do interaktywnych i multidyscyplinarnych działań wszystkich uczestników i gości Festiwalu.

Festiwal otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Wrocławia. Jest częścią programu: Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016 i obchodów 100-lecia Hali Stulecia. Ponadto festiwal inauguruje prace całorocznego „Laboratorium Designu i Sztuki”, którego wypracowane efekty prezentowane będą podczas kolejnych edycji imprezy.

Na program Festiwalu złożą się m.in.
 - strefy interaktywne w przestrzeni festiwalowej
 - prezentacje młodego designu z Polski i Europy
 - wystawy twórców i partnerów
 - realizacja projektów, które będą symbolem designerskich poszukiwań i dialogu społecznego
 - happeningowe działania w przestrzeni miejskiej angażujące przechodniów, widzów
 - spotkania z designerami: autorytetami i projektantami
 - debata publiczna
 - konkursy
 - edukacja – warsztaty, wykłady, szkolenia.

Kiedy i gdzie?

09-12.05.2013

Hala Stulecia i przestrzeń miejska Wrocławia

Organizator

Fundacja na Rzecz Kreatywności i Innowacji OPEN MIND
Al. Karkonoska 10
53 – 015 Wrocław
fundacjaopenmind.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni