Wszelkie Przejawy Artyzmu 5

  • Festiwal
  • Duszniki Zdrój

Co roku przemieniamy pustostany w niekonwencjonalne galerie sztuki, wraz z setkami artystów promujemy idee wolności twórczej. Cechuje nas alternatywne podejście, otwartość i wolność sztuki niepoddanej wstępnej ocenie. Ideą WPA jest odkrywanie, pobudzanie i zachęcanie do kreatywności.

Graffiti Jam to już tradycja WPA
Graffiti Jam to już tradycja WPA

Jest to najprawdopodobniej największe spotkanie tak różnorodnych artystów w Polsce. WPA to muzyka, malarstwo, taniec, teatr, rysunek, fotografia, grafika, animacja, graffiti, film i rzeźba. Poprzez otwartą formułę festiwalu szczególnie promujemy twórców młodych, dostarczając im nowych źródeł inspiracji, sprzyjając nawiązywaniu kontaktów i najbardziej nawet zaskakującej współpracy artystycznej – dzięki wyjątkowo nieformalnej, przyjacielskiej, a nawet serdecznej, atmosferze. Miarą kreatywnego luzu WPA, wyjątkowo docenianego przez uczestników, niech będzie fakt, że każdy z nich sam w dowolny sposób aranżuje przestrzeń, w której przedstawia swoją twórczość. By maksymalnie poszerzyć możliwości aranżacji i przez to także przydać imprezie niezwykłego charakteru, na miejsce WPA wybieramy zawsze budynek opustoszały, w stanie przed-remontowym ewentualnie w trakcie modernizacji. Uczestnicy otrzymują od nas, organizatorów, wszelką pomoc leżącą w zasięgu naszych możliwości, czasami łącznie z transportem prac nawet z odległych zakątków kraju.

Bogdan Szot, kategoria: grafika, miasto: Bydgoszcz
Jeden z artystów WPA5 - Bogdan Szot, kategoria: grafika

Kiedy i gdzie?

9-18.08.2013

Duszniki Zdrój

Organizator

Organizatorem WPA jest Fundacja Inicjatyw Niezależnych z siedzibą w Dusznikach Zdroju, założona w 2010 r. przez Piotra i Aleksandrę Lewandowskich. Fundacja skupia grupę przyjaciół, którzy współtworzyli pierwsze WPA w 2004 r. – wówczas pod egidą Młodzieżowej Rady Miasta Duszniki-Zdrój, której Lewandowski przewodniczył. Co ciekawe, proces organizacyjny imprezy toczy się głównie w Internecie, gdyż większość osób zaangażowanych w  jej przygotowanie przebywa poza Dusznikami, w tym poza granicami kraju. Wszyscy starają się spotkać na miejscu tuż przed otwarciem festiwalu.

Fundacja Inicjatyw Niezależnych
Duszniki-Zdrój
www.fin.org.pl

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni