Wystawa Ceramika-Druk-Grafika

  • Ceramika
  • Łódź

Wystawa Ceramika-Druk-Grafika zostanie 17 listopada otwarta w Muzeum Książki Artystycznej, mieszczącym się w Willi Henryka Grohmana w Łodzi.

Ceramika Druk Grafika

Artyści

Dariusz Osiński - ur. 1952 Warszawa, od 1977 roku prowadzi autorską pracownię ceramiki. Inicjator i prezes Związku Ceramików Polskich. W 2008 roku w dawnej fabryce Norblina (Warszawa) realizuje performance Ceramiczna Noc Sokoła, polegający na wypaleniu glinianej kopi motocykla Sokół 600 w skali 1:1 i odsłonięciu jej w maksymalnej temperaturze. Eseista, poeta. Honorowy członek Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby.

Dana Saga Tomaszewska - absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych (ochrona prawna dóbr kultury) oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ceramik, rzeźbiarz, malarz i pedagog sztuki, należy do Związku Ceramików Polskich, Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby.

Monika Marks-Witkowska - z wykształcenia filozof i kulturoznawca, z zamiłowania ceramik i pedagog. Zrzeszona w Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa i w Związku Ceramików Polskich. Specjalizuje się w technice estampażu wywodzącej się ze starożytnych Chin, którą poznawała w pracowni artysty plastyka Stanisława Tworzydło. Jest pomysłodawcą i koordynatorem cyklu Ogólnopolskich Konkursów Ceramicznych poświęconych idei dialogu miedzy artystami różnych dziedzin sztuki.

Monika Katarzyna Koprowska - urodzona w Łodzi, absolwentka Kensington & Chelsea College w Londynie w zakresie Ceramiki oraz Harrow School of Media Arts and Design University of Westminster w Londynie. Powyższe wykształcenie uzupełniła studiami podyplomowymi z zakresu Pedagogiki i Arteterapii na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi. Poza ceramiką, w sferze jej twórczych zainteresowań znajduje się rysunek, fotografia, papier ręcznie czerpany, filcowanie i witraż.

Katarzyna Urbaniak - kontynuując doświadczenie wyniesione ze szkoły im. Antoniego Kenara w Zakopanem, od kilkunastu lat zajmuje się rzeźbą, a obecnie rzeźbą ceramiczną. Do tworzenia prac wykorzystuje również inne materiały, jak np. metal, żywicę, piaskowiec oraz szkło. W formę rzeźbiarską wplata często środki malarskie i graficzne.

Grzegorz Sołtyszewski - artysta wiele lat przepracował w kopalni Bełchatów, codziennie mając kontakt z bogactwem ziemi w jej innym wymiarze. Materiał, którego używa w swoich pracach, jest także fragmentem ziemi, która po odpowiednim przetworzeniu poddaje się woli artysty. Jego kontakt w życiu zawodowym z naturą i ziemią zaowocował pasją tworzenia organicznej rzeczy. Materiał stanowi glina szamotowa. W 2011 roku zdobył tytuł Indywidualność Twórcza 7 Warszawskich Spotkań Ceramicznych. 

Paweł M. Falcman - fotografuje od ok. 30 lat. Jego prace pokazywane były na parunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w kraju i za granicą. Był jurorem konkursów i organizatorem oraz kuratorem wielu wystaw.

Kiedy i gdzie?

17.11 - 24.11.2012

Muzeum Książki Artystycznej
ul. Tymienieckiego 24, Łódź

Wernisaż wystawy: sobota, 17 listopada 2012, godz. 15.00, wstęp wolny

Organizator

Muzeum Książki Artystycznej
www.book.art.pl

Patronat

GraffusZwiązek Ceramików Polskich

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni