Zaklęte w murach

  • Ceramika
  • Poznań

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy rzeźby Dany SAGI Tomaszewskiej. Podczas wystawy artystka zaprezentuje swoje najnowsze prace z cyklu "Zaklęte w murach", czyli kobiety-zamki, kobiety-baszty, kobiety-wieże...

Wernisaż uświetni występ zespołu Vidlunnia:
etno.serpent.pl/wykonawcy/vidlunnia.php

Zaklęte w murach - Dana Saga Tomaszewska

Dana SAGA Tomaszewska to Artystka niezwykle subtelna i metaforyczna w swoich rzeźbiarskich działaniach. Jej ulubionym tworzywem jest glina, zawówno ta wypalona jaki i niewypalona. Odnajdujemy ją nie tylko w rzeźbach, ale także w niezwykle oryginalnych glinianych obrazach Artystki.
Jej kobiety-jaskółki... kobiety-czaple... kobiety-wenus... czy w końcu najnowsze kobiety-zamki... ukazują niezwykłe piękno kobiecej natury z całą jej różnorodnością, bogactwem formy, wewnętrznym pięknem i tajemniczością... To rzeźby, które pragniemy mieć obok - w naszych domach, bo w subtelny sposób wzbogacają naszą codzienność, czyniąc ją zwyczajnie niecodzienną.

Kiedy i gdzie?

17.01.2013, godz. 18.30

Wernisaż - wstęp wolny

PoemaCafe
ul. Langiewicza 2, Poznań

Organizator

PoemaCafe
www.poemacafe.pl

Dana Saga Tomaszewska

W jej twórczości artystycznej dominuje rzeźba ceramiczna oraz z brązu, malarstwo w technikach unikatowych oraz instalacja.
Prowadzi warsztaty działań twórczych, oraz współorganizuje wystawy. Należy do Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz do Związku Ceramików Polskich. Publikuje artykuły dotyczące popularyzacji sztuki, zwłaszcza ceramiki, recenzje z wystaw, plenerów artystycznych.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni