Źródła tożsamości

  • Ceramika
  • Łódź

Żyjąc w czasach głębokiego kryzysu tożsamości; zanik granic, migracja, mieszanie się kultur to wszystko sprawia, że źródła tożsamości podlegają ciągłej redefinicji i stanowią źródła inspiracji do nowych poszukiwań i rozważań.
Nasza tożsamość zmienia się wraz z nami; tak, jak zmienia się nasza samoświadomość, nasz światopogląd, środowisko w którym się znajdujemy. Niebagatelny jest również upływ czasu a wraz nim zdobywane doświadczenie, które również zmienia postrzeganie siebie samego.

Problem tożsamości i jej poszukiwanie jest za pewne bliskie każdemu artyście. A źródeł tożsamości możemy doszukiwać się z całą pewnością już w dzieciństwie. Natomiast próby zrozumienia własnej tożsamości to proces trwający niekiedy całe życie. Proces, który wymaga podejmowania różnorakich działań i pewnej aktywności, w tym przypadku aktywności twórczej.

Źródła tożsamości / Galeria 526, Poleski Ośrodek Sztuki, Łódź
Archeologia Dzieciństwa, Katarzyna Handzlik

Katalizatorem do podjęcia tego tematu była próba uchwycenia wizerunku współczesnego artysty ceramika poprzez pryzmat jego twórczości w kontekście „kim jestem”.

Wystawa prezentuje prace sześciu artystek, jakże zróżnicowanych w obszernym temacie odkrywającym autobiografie, przez ukazanie swoistego autoportretu każdej z nich. Warto podkreślić, iż wartością dodatnią tej prezentacji prac jest jej medium ceramiczne i to, że artystki pochodzą z różnych, często odległych zakątków naszego kraju.

Kiedy i gdzie?

18-30.06.2015

Galeria 526
Poleski Ośrodek Sztuki
Łódź

Wernisaż wystawy: 17 czerwca godz. 18.00. Wstęp wolny.

Organizator

Poleski Ośrodek Sztuki
ul. Krzemieniecka 2a, Łódź
www.pos.lodz.pl

Artyści

Katarzyna Handzlik, Dana Saga Tomaszewska, Katarzyna Urbaniak, Krystyna Wenelska, Donata Lesińska, Monika Katarzyna Koprowska.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni