Bardzo mocny znak - Teatr Stary w Lublinie

Teatr Stary w Lublinie to niezwykle prężnie działający ośrodek kultury. Działalność Teatru obejmuje projekty nie tylko stricte teatralne, promuje również literaturę, sztukę, muzykę i edukację.

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

Nowy logotyp zaprojektowany przez TEMPERÓWKĘ wygrał konkurs ogłoszony w związku z rewitalizacją siedziby i modernizowaniem wizerunku Teatru. Miał nawiązywać do charakteru placówki, jednocześnie być symbolem zmian i jasno wskazywać Lublin na mapie kultury.

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

Teatr Stary w Lublinie – dzięki nowej identyfikacji i bardzo ciekawemu programowi - stał się marką silnie kojarzoną ze świetnie prowadzonym ośrodkiem kultury w południowo-wschodniej Polsce. Taki też był nasz cel: stąd litera T (Teatr) będąca wskazówką, wkomponowaną w czarny sześciokąt. Stonowana kolorystyka i prosty kształt dają nie ekspansywny, ale bardzo mocny znak. Linia litery T to wskazująca południowy-wschód strzałka kompasu, wskazuje ważne miejsce Lublina na mapie Polski. Chciałyśmy przede wszystkim postawić nacisk na tożsamość, lokalność i tradycję miejsca, co w tym wypadku staje się trampoliną ku  nowoczesności.

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

W wyniku tych wszystkich składowych powstała prosta, spójna identyfikacja. Dominuje kolorystyka czarno biała. Każda z dziedzin kultury jest silnie podkreślona odrębnym kolorem. Kolorystyka zapisu poszczególnych dziedzin jest spójna na każdym elemencie identyfikacji. Dodatkowo ważnym, obowiązującym elementem identyfikacji jest slash, którego proporcje wynikają z budowy symbolu/strzałki/litery T. Slash komponowany jest centralnie, jest integralną częścią identyfikacji. Jest też punktem wyjścia do kompozycji na afiszach I plakatach Teatru Starego.

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

Temperówka

Temperówka

Studio graficzne, założone przez Marię Bukowską i Justynę Kosińską. Zajmuje się całościowym brandingiem firm i projektów, zarówno komercyjnych, jak i artystycznych, ale ich prawdziwym żywiołem jest grafika wydawnicza.

Temperówka Współpracuje przede wszystkim z instytucjami kultury, m.in. Teatrem Narodowym, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatrem Ochoty, ESK Gdańsk 2016, Gutek Film. Wśród  klientów znajdują się również firmy związane z mediami (Polskie Radio Program II, Agora SA, Empik) oraz branżą spożywczą, farmaceutyczną i finansową.

Strona internetowa: www.temperowka.pl.

Studium przypadku

Studium przypadku

Niebanalne pomysły, interesujące rozwiązania, ciekawe koncepcje...

Tu można pokazać projekt, opisać szerzej trudy jego powstawania, podzielić się doświadczeniem.

Zapraszamy do publikacji.

Współpraca

Piszesz? Fotografujesz? Malujesz? Rysujesz?
Może projektujesz to i owo?

Daj się zauważyć!

Wystawa, wykład? Happening, konkurs?
Targi branżowe lub konferencja?

Dzieje się i nikt o tym nie wie?
Napisz do nas.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni