Na pograniczu

moimio to marka akcesoriów modowych wykonanych z polietylenu. Tworzywo to jest lekkie, odporne, ekologiczne (w 100% podlega recyclingowi), a przede wszystkim, co przykuwa jeszcze bardziej uwagę, wdzięcznie przenosi kolory. Dostępny asortyment jest w całości opracowany przez młodych polskich projektantów.

Helena Pryłowska - moimio 01

moimio charakteryzują produkty z pogranicza mody i nowoczesnego wzornictwa, stąd elementy jego identyfikacji zaprojektowano tak, by pozwalały na swobodne dostosowywanie się do zmieniających trendów, kolorów i samych wzorów produkowanych przez markę, które naturalnie rozwijają się, ewoluują oraz zmieniają wraz z obowiązującą modą i porą roku.

Helena Pryłowska - moimio 02

Identyfikacja powstawała równolegle z pierwszym produktem moimio – koszykiem POLKA – torbą typu shopper, która świetnie komponuje się rozmaitymi stylizacjami.

Kierując się przeznaczeniem artykułów marki moimio, niezwykle istotne było stworzenie znaku, który będzie zawierał w sobie rodzinę projektów skierowanych do obu płci, a przy okazji podkreśli jego wzorniczą indywidualność oraz nowoczesność. Tak powstał projekt geometryzującego znaku, którego inspirację zaczerpnięto z miejskiej kultury tagowania (z ang. tagging – podpisywanie, oznaczanie, zwykle na murze).

Helena Pryłowska - moimio 03

Oczywistym było, że niezbędną częścią identyfikacji wizualnej będzie spójna z akcesoriami paleta kolorystyczna. Ponieważ jednak kolorystyka produktów ewoluuje co sezon, konieczne stało się opracowanie systemu generującego nowe zestawienia na podstawie prognoz trendów. System ten zapewnia utrzymanie charakteru kolorystycznego marki, który w tym przypadku jest bardziej pożądany niż niezmienna paleta wizerunkowa.

Helena Pryłowska - moimio 04

Dzięki zaangażowaniu w projekt u jego zarania, jednocześnie rozwijano wzór produktu i jego identyfikację wizualną. W efekcie stworzono spójną, ale różnorodną tożsamość wizualną, umożliwiającą zarówno dostosowanie wizerunku do konkretnej stylizacji, jak i adaptowanie jej do zmieniających się tredów, co tak istotne w przypadku marek modowych.

Helena Pryłowska - moimio 05

Wszystkie elementy identyfikacji zaprojektowano zgodnie z założeniami marki. Dzięki współpracy projektantów, powstała spójna identyfikacja wizualna, obejmująca zakresem szeroki wachlarz elementów (etykiety, papeterie, zawieszki, gadżety, ulotki katalogi, materiały prasowe, strona internetowa itd.)

Helena Pryłowska - moimio 06

Helena Pryłowska, strateg kreatywny projektu, odmówiła komentarza wskazując, że lanserskie tautologie pozostają takimi bez względu na znak cudzysłowu.

Helena Pryłowska

Helen

Projektantka specjalizująca się w identyfikacji wizualnej.

Strona internetowa: www.helen.pl

Studium przypadku

Studium przypadku

Niebanalne pomysły, interesujące rozwiązania, ciekawe koncepcje...

Tu można pokazać projekt, opisać szerzej trudy jego powstawania, podzielić się doświadczeniem.

Zapraszamy do publikacji.

Współpraca

Piszesz? Fotografujesz? Malujesz? Rysujesz?
Może projektujesz to i owo?

Daj się zauważyć!

Wystawa, wykład? Happening, konkurs?
Targi branżowe lub konferencja?

Dzieje się i nikt o tym nie wie?
Napisz do nas.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni