Wchodzę w To!

W 2008 roku doznała skomplikowanego urazu stawu skokowego. Droga, którą przebyła, zainspirowała ją do podjęcia działań na rzecz ruchowo niepełnosprawnych. Fundacja wspiera dorosłych i dzieci, daje szansę wszystkim, którym wydaje się, że ich życie się zatrzymało.

Renata Szot, prezes fundacji Wchodzę w To! zwróciła się do nas z prośbą o opracowanie wizerunku. Postanowiliśmy wspomóc fundację.

Bezpieczeństwo, wiarygodność, zaufanie - to idee, które chcieliśmy oddać w naszym projekcie graficznym.

Po określeniu wartości i skojarzeń, które propaguje fundacja powstało hasło wokół, którego zbudowano tożsamość marki - „Z nami staniesz na nogi”. Ma ono odzwierciedlać to, że fundacja może być miejscem pełnym życia, w których przeżywa się życie inaczej - intensywniej i radośniej.

Wchodzę w To - Brandglow

Wchodzę w To - Brandglow

Pracę rozpoczęliśmy od stworzenia koncepcji i projektu logo. Poprzez dobór odpowiednich środków graficznych, takich jak kolorystyka, krój pisma, symbol wyróżniliśmy przekaz wizualny. W logo zastosowaliśmy font o łagodnych kształtach, mający wzbudzać wśród ludzi przyjazne nastawienie do organizacji. Nieprzypadkowo wybraliśmy dwa odcienie niebieskiego - ciemnoniebieski kojarzony jest z takimi cechami jak odpowiedzialność, bezpieczeństwo, zaangażowanie, jasnoniebieski symbolizuje radość. Pochylenie całego logo nadaje mu bardziej dynamiczny charakter podkreślając specyfikę fundacji i jej wielowymiarowość.

Wchodzę w To - Brandglow

W słowie WCHODZĘ elementem kluczowym jest, przypominająca nóżki, literka „H”. Na dwustronnych wizytówkach miejsce przy literce „H” jest nacięte i można je postawić – sugeruje to „z nami staniesz na nogi!”

Wchodzę w To - Brandglow

Zaproponowaliśmy kilka przykładowych sposobów wykorzystania logo m.in. na: papierze firmowym, roll-up’ach, gadżetach promocyjnych.

Wchodzę w To - Brandglow

Wchodzę w To - Brandglow

Realizacja dla Fundacji Wchodzę w To pokazuje, że również organizacje pozarządowe mogą mieć spójny i nowoczesny wizerunek - podsumowuje Marcin Gajos, dyrektor kreatywny firmy Brandglow.

Brandglow

Brandglow

Studio kreatywne, oferujące kompleksowe usługi w zakresie brandingu i komunikacji wizualnej. Rozwiązania z zakresu projektowania graficznego, oferowane przez firmę, są połączeniem nowoczesnego dizajnu z niezbędną funkcjonalnością. Dotychczasowi klienci Brandglow: Zott Polska, Biuro Promocji Miasta Wrocławia, Samsung, Sorso, Wrocławski Park Wodny S.A., AB Finance, Uniwersytet Wrocławski, Biuro Promocji Miasta Opola, ZAK S.A.

Strona internetowa: www.brandglow.pl.

Studium przypadku

Studium przypadku

Niebanalne pomysły, interesujące rozwiązania, ciekawe koncepcje...

Tu można pokazać projekt, opisać szerzej trudy jego powstawania, podzielić się doświadczeniem.

Zapraszamy do publikacji.

Współpraca

Piszesz? Fotografujesz? Malujesz? Rysujesz?
Może projektujesz to i owo?

Daj się zauważyć!

Wystawa, wykład? Happening, konkurs?
Targi branżowe lub konferencja?

Dzieje się i nikt o tym nie wie?
Napisz do nas.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni