Woobia

Na poczatku była potrzeba.

Nie mieliśmy lampy do czytania. Pojawił się więc pomysł zrobienia lampy do salonu. Z drewna. Czyli podstawa i klosz z drewna. Zobaczyłem łuk zrobiony przez kolegę dla syna. Taki prosty, leszczynowy, zabawka. Strzelając z niego krzywdy nikomu nie zrobi. Ale kształt się rzucił w oko. Stanęło więc, że ma być w okolicach łuku.
Na szybko powstało kilka szkiców (rys. 1).

Woobia - szkice

Po wielu rozważaniach powstała koncepcja podstawy. A klosz właściwie dorysował się sam. Wybraliśmy więc ogólną koncepcję (rys. 2).

Woobia - koncepcja

Żeby zrobić podstawę w takim, wymyślonym przez nas kształcie, potrzebowalismy dużego kawałka drewna. Trzeba było więc go skleić. A potem długo modelować. Podobnie było z kloszem. Skleiliśmy drewno i na tokarce został wytoczony do wymaganej wielkości. Był więc więc klosz i był korpus (rys. 3).

Woobia - elementy

Jak to połączyć, żeby można było skierować światło tam, gdzie się chce? No przecież przegub! Dodaliśmy jeszcze zacisk mimośrodowy, taki jak w rowerze, tylko większy, żeby można było zablokować klosz w określonej pozycji (rys. 4).

Woobia - przegub

Reszta poszła już płynnie. No i lampa jak malowanie (rys. 5).

Woobia - Abadoc

Abadoc

Abadoc

Warsztat Projektowo-Wytwórczy. Od niedawna, właściwie od czasu zrobienia pierwszego egzemplarza tej lampy, zajmujemy sie tworzeniem rzeczy do wyposażenia wnętrz. Jest to zawsze fascynująca podróż w poszukiwaniu kształtu, funkcjonalnosci i rozwiązań technicznych.

Strona internetowa: www.abadoc.pl.

Studium przypadku

Studium przypadku

Niebanalne pomysły, interesujące rozwiązania, ciekawe koncepcje...

Tu można pokazać projekt, opisać szerzej trudy jego powstawania, podzielić się doświadczeniem.

Zapraszamy do publikacji.

Współpraca

Piszesz? Fotografujesz? Malujesz? Rysujesz?
Może projektujesz to i owo?

Daj się zauważyć!

Wystawa, wykład? Happening, konkurs?
Targi branżowe lub konferencja?

Dzieje się i nikt o tym nie wie?
Napisz do nas.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni