Ludzie z gumy

  • Grafika
  • Warszawa

Druk Wypukły jest jednym z podstawowych warsztatów graficznych którego opanowanie najszybciej wprowadza w zagadnienia problemów plastycznych. Wymusza zastosowanie syntezy oraz uczy dyscypliny w kontakcie z oporną materią.

Krzysztof Barłóg
Krzysztof Barłóg

W programie Pracowni Druku Wypukłego przewidziane są dwa etapy poznawania tej techniki na poziomie podstaw grafiki dla studentów I i II roku (prowadzi adj. dr Sybilla Skałuba) oraz jako pracownia z wyboru kierunkowa z dyplomem włącznie lub uzupełniająca dla studentów grafiki lub tylko uzupełniająca dla pozostałych kierunków chcących lepiej opanować warsztat od III do V roku.

Ludzie z gumy są spadkobiercami ludzi z drzewa występującymi obecnie bardzo rzadko. Charakteryzują się tym, iż lubią zmagać się z wszelką materią a gumą (czyli linoleum) zwłaszcza. Bardzo płochliwi, nie lubią przebywać w stadzie. Są indywidualistami, dlatego trzeba im poświęcać dużo uwagi i postępować delikatnie, aby nie spłoszyć. Ale wysiłek ten przynosi zazwyczaj dobre efekty, gdyż w ludziach z gumy tkwi niesamowity potencjał twórczy a że są to moi studenci, lubię z nimi pracować.
prof. Mariusz Pałka

Poza zadaniami czysto warsztatowymi celem pracowni jest pomoc w dojrzewaniu świadomości twórczej przyszłych absolwentów. Dostępność materiałów i prostota działań powoduje, że w dużym stopniu uwaga w realizacji dzieła przenosi się w procesie tworzenia na sferę intelektualną. Ważnym elementem tego etapu staje się eksperyment, czyli możliwość nowego zdefiniowania matrycy i powielania. Studenci odreagowując skomplikowane technologie najnowszych mediów w kontakcie z drewnem, linoleum, gipsem uzyskują również formę bardzo współczesnego języka wypowiedzi.

Luiza Kolasa
Luiza Kolasa

Kiedy i gdzie?

23.11.2014 - 16.01.2015

Galeria 81 Stopni
ul. Kłopotowskiego 38/5, Warszawa

Wernisaż wystawy: 22 listopada 2014, godz. 19.00.

Projekt Ludzie z gumy, oprócz wystawy w Galerii 81 Stopni w Warszawie, gościć będzie również w Galerii Oko dla Sztuki w Krakowie, Galerii Koridor w Ostrawie, Galerii BIBU Sztygarka w Chorzowie oraz w Muzeum Miejskim w Siemianowcach Śląskich.

Organizator

Galeria 81 Stopni
Warszawa
www.81stopni.pl

Projekt objęty został patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Artyści

Krzysztof Barłóg, Barbara Czapor-Zaręba, Agnieszka Florczyk, Sylwia Hajdus, Karina Kałuża, Luiza Kolasa, Miron Kościelny, Elżbieta Kulej, Pauliina Nykanen, Anna Pikuła, Marek Pośpiech, Anna Puszczewicz, Michalina Rutkowska, Dominika Staniaszek, Natalia Szarafińska, Julia Wójcik.

 

Graffus jest patronem medialnym wydarzenia.

Wsparcie

Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni