ADAMIETZ - nowy wizerunek grupy

Grupa ADAMIETZ specjalizuje się w generalnym wykonawstwie obiektów kubaturowych, produkcją elementów wykończeniowych i konstrukcji stalowych. Łączy szereg kompetencji z zakresu konstrukcji i wykonawstwa budowlanego. Dzięki temu od wielu lat są docenianym partnerem na rynku. Grupę ADAMIETZ (wraz z firmą ADAMIETZ), tworzą następujące firmy: OPEX- generalne wykonawstwo, FORMOPEX- konstrukcje stalowe, ABM LOGISTICS -wynajem sprzętu i maszyn, MOBAU-materiały budowlane.

Naszym zadaniem było stworzenie materiałów wizerunkowych dla całej Grupy oraz materiałów produktowych dla firmy Adamietz. Zależało nam, aby pokazać nowoczesne, podążające z duchem czasu przedsiębiorstwo poprzez atrakcyjne i spójne materiały firmowe.  Staraliśmy się zaprojektować zapadające w pamięć elementy graficzne identyfikujące firmę, które sprawią, że grupa Adamietz skutecznie zwróci uwagę potencjalnych klientów.

Pracę nad rozwiązaniami dla firmy Adamietz, jak i całej Grupy, rozpoczęliśmy od analizy dotychczas wykorzystywanych do promocji materiałów. Pod uwagę wzięliśmy nie tylko sposób przekazywania  odbiorcy ważnych komunikatów, ale także spójność wizerunkową materiałów firm należących do Grupy. Z racji zakresu oferowanych usług, chcieliśmy stworzyć dla klienta elastyczne ,,narzędzie”, które pozwoli mu dowolnie komponować swoją ofertę w zależności od preferencji odbiorcy.

W tym celu, zaproponowaliśmy karty wizerunkowe przedstawiające ofertę poszczególnych marek, informujące o zakresie usług oraz karty produktowe dla firmy Adamietz.

Chcąc wyłonić nowe charakterystyczne elementy graficzne, przeanalizowaliśmy dotychczas stosowane środki, w szczególności skupiając się na logo firm należących do Grupy. Bazując na istniejących już znakach firmowych szukaliśmy kształtów, kolorów żeby stworzyć wspólne dla wszystkich spółek piktogramy pokazujące zakres ich działalności.  

Grupa ADAMIETZ 001

Grupa ADAMIETZ 002

Obserwując dotychczasowe rozwiązania, chcieliśmy dodatkowo usystematyzować inne aspekty kluczowe dla wizerunku firmy. Zaproponowaliśmy firmową typografię, która wykorzystana została we wszystkich zaprojektowanych materiałach oraz siatkę dla projektów, która sprawia, że materiały mogą być składane w dowolny sposób, zawierając zarówno teksty jak i elementy graficzne.

Grupa ADAMIETZ 003

Grupa ADAMIETZ 004

„W związku z tym, że grupa Adamietz  posiada w swojej ofercie  szereg różnych usług i produktów postanowiliśmy to usystematyzować nie tylko poprzez charakterystyczne elementy grafiki, ale również poprzez dobór kolorystyki. Kolory dominujące na kartach oraz piktogramy zostały przydzielone odpowiednio dla każdej marki z grupy Adamietz. Tak usystematyzowany podział kart łatwo i jasno pozwala na rozpoznanie produktów  oraz usług firmy dla klientów szukających konkretnych informacji”- wyjaśnił Marcin Gajos.

Grupa ADAMIETZ 005

Grupa ADAMIETZ 006

Bazując na opracowanych elementach wizerunkowych stworzyliśmy projekt  responsywnej strony internetowej. Nowoczesność przeplatająca się z tradycjonalizmem, to cechy jakie chcieliśmy przekazać w projekcie strony www. Strona otrzymała profesjonalną  typografię i szereg elementów graficznych związanych z wizerunkiem grupy Adamietz prezentujących w prosty i profesjonalny sposób usługi i produkty firmy.

Grupa ADAMIETZ 007

Grupa ADAMIETZ 008

Opracowane rozwiązania posłużyły do stworzenia systemu identyfikacji wizualnej firmy Adamietz, który ma na celu usystematyzowanie działań wizerunkowych na różnych polach ekspozycji. Wśród zaproponowanych reguł są m.in. oznakowanie pojazdów firmowych, ubrań roboczych, elementy oznakowania zewnętrznego, wizualizacji gadżetów mających na celu zwiększenie świadomości marki wśród potencjalnych klientów. Podsumowaniem naszych działań było stworzenie księgi systemu identyfikacji wizualnej, w ramach której znalazła się również księga znaku firmy Adamietz, regulująca kwestie właściwej ekspozycji znaku firmowego na różnych materiałach.

Nasza koncepcja spotkała się z zadowoleniem i uznaniem Klienta.
„Długo borykaliśmy się ze stworzeniem kompleksowego wizerunku naszej Firmy. Współpraca ze studiem Brandglow przy przygotowaniu materiałów identyfikacji wizualnej oraz materiałów reklamowych okazała się owocna i satysfakcjonująca. Stworzony nowy wizerunek naszej Firmy jest spójny, innowacyjny i profesjonalny”- powiedział Łukasz Obrusznik – IT Manager grupy Adamietz.

Brandglow

Brandglow

Studio kreatywne, oferujące kompleksowe usługi w zakresie brandingu
i komunikacji wizualnej. Rozwiązania z zakresu projektowania graficznego, oferowane przez firmę, są połączeniem nowoczesnego dizajnu z niezbędną funkcjonalnością. Dotychczasowi klienci Brandglow:  Zott Polska, Biuro Promocji Miasta Wrocławia, Samsung, Sorso, Wrocławski Park Wodny S.A., AB Finance, Uniwersytet Wrocławski, Biuro Promocji Miasta Opola, ZAK S.A.

Strona internetowa: www.brandglow.pl.

Partnerzy serwisu

  • Kancelaria Adwokacka Szczepański
  • Galeria 81 stopni