Bardzo mocny znak - Teatr Stary w Lublinie

Teatr Stary w Lublinie to niezwykle prężnie działający ośrodek kultury. Działalność Teatru obejmuje projekty nie tylko stricte teatralne, promuje również literaturę, sztukę, muzykę i edukację.

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

Nowy logotyp zaprojektowany przez TEMPERÓWKĘ wygrał konkurs ogłoszony w związku z rewitalizacją siedziby i modernizowaniem wizerunku Teatru. Miał nawiązywać do charakteru placówki, jednocześnie być symbolem zmian i jasno wskazywać Lublin na mapie kultury.

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

Teatr Stary w Lublinie – dzięki nowej identyfikacji i bardzo ciekawemu programowi - stał się marką silnie kojarzoną ze świetnie prowadzonym ośrodkiem kultury w południowo-wschodniej Polsce. Taki też był nasz cel: stąd litera T (Teatr) będąca wskazówką, wkomponowaną w czarny sześciokąt. Stonowana kolorystyka i prosty kształt dają nie ekspansywny, ale bardzo mocny znak. Linia litery T to wskazująca południowy-wschód strzałka kompasu, wskazuje ważne miejsce Lublina na mapie Polski. Chciałyśmy przede wszystkim postawić nacisk na tożsamość, lokalność i tradycję miejsca, co w tym wypadku staje się trampoliną ku  nowoczesności.

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

W wyniku tych wszystkich składowych powstała prosta, spójna identyfikacja. Dominuje kolorystyka czarno biała. Każda z dziedzin kultury jest silnie podkreślona odrębnym kolorem. Kolorystyka zapisu poszczególnych dziedzin jest spójna na każdym elemencie identyfikacji. Dodatkowo ważnym, obowiązującym elementem identyfikacji jest slash, którego proporcje wynikają z budowy symbolu/strzałki/litery T. Slash komponowany jest centralnie, jest integralną częścią identyfikacji. Jest też punktem wyjścia do kompozycji na afiszach I plakatach Teatru Starego.

Temperówka - Teatr Stary w Lublinie

Temperówka

Temperówka

Studio graficzne, założone przez Marię Bukowską i Justynę Kosińską. Zajmuje się całościowym brandingiem firm i projektów, zarówno komercyjnych, jak i artystycznych, ale ich prawdziwym żywiołem jest grafika wydawnicza.

Temperówka Współpracuje przede wszystkim z instytucjami kultury, m.in. Teatrem Narodowym, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatrem Ochoty, ESK Gdańsk 2016, Gutek Film. Wśród  klientów znajdują się również firmy związane z mediami (Polskie Radio Program II, Agora SA, Empik) oraz branżą spożywczą, farmaceutyczną i finansową.

Strona internetowa: www.temperowka.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni