Choćby w postaci szkicu

Jedynym, który zawsze powraca i pewnie zostanie ze mną do końca jest Beksiński, ale wydaje mi się to całkiem naturalne i nie ja jeden tak mam.

Filip Popławski - Erection
Erection

Inspiracje

Najczęściej są to po prostu krótkie wizje, które wpadają do głowy i jeżeli ich się od razu nie przeniesie na papier, nawet w postaci szkicu, to przepadną na zawsze. Inspiruje mnie wszystko dookoła. Może to być liść, który spada z drzewa, film obejrzany w kinie, sytuacje emocjonalne, które skłaniają do przelania ich na papier nawet podświadomie. Wszystko co widzę na co dzień wywołuje ciąg myśli, który prowadzi czasami do fajnych pomysłów. Często jest tak, że po prostu widzę dany obraz w wyobraźni i jest on całkowicie sprzeczny ze wszystkim co mnie aktualnie otacza. Takie pomysły z reguły są najlepsze.

Artyści, którzy mnie inspirują stale się zmieniają. Jedynym, który zawsze powraca i pewnie zostanie ze mną do końca jest Beksiński, ale wydaje mi się to całkiem naturalne i nie ja jeden tak mam.

Filip Popławski

Projekty

Jestem ledwo co raczkującym artystą i od niedawna tworzę na zlecenie. Muszę powiedzieć, że jest to super sprawa! Oczywiście wiele zależy od tematu projektu, ale mogę już powiedzieć, że dobrze się z tym czuję. Lubię rozmowę z klientem i jestem bardzo otwarty na wszelkie propozycje współpracy jakkolwiek rozumianej, czy to płatnej lub nie, dla zabawy czy do użytku.
Na razie mogę się pochwalić okładką do książki Grzegorza Szymborskiego "Wolność niejedno ma imię", która, mam nadzieję, niedługo się ukaże w sklepach, a wkrótce projektem koszulek olsztyńskiego zespołu Traffic Junky.

Filip Popławski - untitled

W planach mam jeden projekt, o którym myślę od jakiegoś czasu. Doszedłem do wniosku, że komiks to ciekawe medium, środek do przekazania czegoś bardziej dobitnie, pomimo nie do końca poważnej formy. Czy będą one krótkie czy też może dłuższe, to się okaże. Jeszcze nie wiem dokładnie jak to będzie wyglądać, mam pewną wizję w głowie, w każdym razie nie będą to klasyczne komiksy, pobawię się formą, ale dobraną odpowiednio pod treść. To co stworzę, spakuję prawdopodobnie w pdf i wrzucę do pobrania za darmo dla każdego zainteresowanego.

Filip Popławski

Filip Popławski

Oczywiście twóczość innych artystów ma na mnie wielki wpływ, to jest jak najbardziej naturalne i nie da się od tego uciec, ale nie mam też jakichś konkretnie wybranych osób, w które jestem ślepo zapatrzony.

Strona internetowa: zax72.deviantart.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni