Graffion 2013 - Kapituła

Już trzeci raz spoglądamy wstecz, przyglądając się nieco bliżej pracom publikowanym w 2013 roku i wybierając te najlepsze. Tegoroczna edycja niesie jednak za sobą kilka istotnych zmian.
Począwszy od edycji 2013, plebiscyt będzie się odbywał na przełomie maja i czerwca. Co więcej w wyniku głosowania internautów wyłonimy laureata nagrody czytelników. Najlepszą pracę roku wyłoni Kapituła, do której rokrocznie zapraszać będziemy gości specjalnych a stałe w niej miejsce będą mieli zwycięzcy poprzednich edycji.
Nie będzie to więc, jak w latach poprzednich, subiektywny wybór redakcji, będzie to, między innymi Was, czytelników magazynu, wskazanie.

Najważniejszą jednak jest zmiana nazwy plebiscytu. Począwszy od tegorocznej edycji, będzie on nosił nazwę GRAFFION.

Już w piątek, 16 maja, poznamy finałową 18 i rozpoczniemy głosowanie internautów, tymczasem chcielibyśmy przedstawić Kapitułę, która w tegorocznej edycji wybierze laureata plebiscytu Graffus 2013.

Dagmara Dłużniewska

Graffion 2013 - Dagmara Dłużniewska

Aktualnie wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz właścicielka Field Research Poland. Wcześniej w instytucie badawczym ACNielsen, najpierw jako consumer research field manager, a potem consumer research operation manager a następnie dyrektor operacyjny firmy badawczej Inquiry.

Właścicielka Field Research Poland: www.fieldresearch.pl.

Magdalena Zdrenka-Ciałkowska

Graffion 2013 - Magdalena Zdrenka-Ciołkowska

Niepoprawna optymistka, dziennikarka, felietonistka, doradca biznesowy z zakresu PR, producentka, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki (AICA) i Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata.

Właścicielka Vigo Studio - www.vigostudio.pl.

Magdalena Witek-Jur

Graffion 2013 - Magdalena Witek-Jur

Jeleniogórzanka. Lubi opowiadać historie swoimi zdjęciami, dlatego też fascynuje ją fotografowanie ludzi. Uważa, że prawdziwy moment lub złapana emocja zamknięte w dobrym prostokącie daje najwiecej radosci i fotografowi i fotografowanemu.

Strona internetowa: www.magdawitek.pl.

Eliza Chojnacka

Graffion 2013 - Eliza Chojnacka

Autorka kontrowersyjnej książki pt. Nieporządna, która wśród czytelników wzbudza skrajne emocje. W swoich tekstach porusza problemy życia współczesnych kobiet z uwzględnieniem sfery erotyki, potrzeb swobody i otwartości w kontaktach damsko-męskich i damsko-damskich. Postawę swoich bohaterek określa krótko: Jesteśmy urodzone po to by, walczyć ze wszystkim, co konwencjonalne.

Strona internetowa: www.elizachojnacka.pl

Andrzej-Ludwik Włoszczyński

Graffion 2013 - Andrzej-Ludwik Włoszczyński

Grafik, projektant. Autor bloga alw.pl oraz niesamowitego projektu Orli Dom - orlidom.pl.

Piotr Fajfer

Graffion 2013 - Piotr Fajfer

Właściciel Agencji Fotograficznej PhotoHeaven, na co dzień organizuje  profesjonalne sesje zdjęciowe, współpracując ze specjalistami od stylizacji i wizażu. Twórca autorskich wystaw aktu, zdobywca nagród w  prestiżowych konkursach fotograficznych. Jest kilkukrotnym laureatem konkursu Fotoerotica organizowanego przez miesięcznik Playboy i - jako jeden z dwóch Polaków - uhonorowany publikacją w NikonPro Magazine, w galerii prezentującej najlepsze zdjęcia fotografów z całego świata.

Strona internetowa: www.photoheaven.net

Bartosz Kaproń

Graffion 2013 - Bartosz Kaproń

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką oraz ilustracją. W swoich pracach stara się skonfrontować ludzką psychikę z otaczającą rzeczywistością. Aktualnie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale grafiki (od 2011r. otrzymuje Stypendium Rektora ASP), odbył również stypendium zagraniczne w National College of Art and Design w Dublinie na wydziale malarstwa. Laureat konkursu "Bitwa sztuki" w
2013 r., uczestnik licznych wystaw w Polsce i za granicą.

Strona internetowa: www.bartoszkapron.com.

Paweł Falcman

Paweł Falcman

Fotograf, grafik, kurator, swego czasu prowadził galerię sztuki.

Strona internetowa: falcman.art.pl.

Łukasz Łukasiewicz

Redaktor naczelny Signs.pl

www.signs.pl

Krzysztof Bochnacki

Redaktor naczelny Graffus art&design (Sekretarz Kapituły z prawem głosu)

www.graffus.com

Organizator

Graffus art&design
www.graffus.com

Nad prawidłowym przebiegiem plebiscytu czuwa Kancelaria Prawna Ingren.
Partnerem wspierającym wydarzenie jest Signs - www.signs.pl.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni