Instytut Teatralny
- Studium przypadku
- Studio Engram
Nowoczesne rozwiązania nie są zarezerwowane wyłącznie dla komercyjnych firm czy korporacji. Dobrym przykładem pokazania dynamicznej działalności kulturalnej oraz komunikacji z odbiorcami jest nowa strona Instytutu Teatralnego, opublikowana w październiku 2012. Prezentuje ona bogatą ofertę działań teatralnych, archiwalnych
i bibliotecznych. Wcześniej elementy te nie były wystarczająco uwypuklone. Obecnie użytkownik może łatwo i szybko odnaleźć szukane informacje i nawiązać kontakt z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne zadania Instytutu.
Funkcjonalność, przejrzystość, prosta struktura i nowoczesna grafika – to cechy charakterystyczne obecnego serwisu internetowego, który można obejrzeć pod adresem www.instytut-teatralny.pl.
Instytut Teatralny zajmuje się promocją teatru w Polsce oraz budową archiwum tematycznego gromadzącego dokumentację na temat współczesnego teatru. Nowa witryna pozwala na intuicyjną nawigację, śledzenie bieżących działań Instytutu i jest przy tym przyjemna dla oka użytkownika.
Prace rozpoczęto od kompleksowego audytu struktury i treści poprzedniego portalu. Specjaliści ze studia ENGRAM, którym powierzono realizację projektu, w pierwszym etapie dokonali analizy dysfunkcji i sporządzili szczegółowy raport na ten temat.
„Przede wszystkim przeszkadzała mała, nieczytelna typografia, brak wyraźnej struktury serwisu czy wielopoziomowa i skomplikowana nawigacja” – mówi Jacek Kłosiński, dyrektor kreatywny studia ENGRAM.
Innymi niedogodnościami były m.in. brak wyraźnego podziału na wydarzenia funkcjonujące w ramach repertuaru, informacje ogólne czy aktualności. Nieprawidłowa konstrukcja witryny powodowała częste dublowanie się wpisów.
W odpowiedzi na powyższe braki studio ENGRAM przygotowało makiety działów, które proponowały nowy układ treści. Projekty struktury poszczególnych sekcji testowane były przez pracowników Instytutu Teatralnego i na bieżąco udoskonalane, tak by efekt finalny sprostał najbardziej wymagającym użytkownikom. Cechy charakterystyczne obecnego portalu, to przejrzysta struktura, wyrazisty koncept graficzny, monochromatyczne barwy.
„Nowa strona internetowa spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez użytkowników. Chwalono nowy układ treści i jego przejrzystość, a także oszczędny design strony nawiązujący do naszego logotypu. Nowa witryna na pewno wpływa na postrzeganie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego jako nowoczesnej i otwartej instytucji kultury.” - wypowiada się Jakub Drzewiecki, specjalista ds. promocji i stron internetowych Instytutu Teatralnego.
Zmiany nie kończą się tylko na elementach zewnętrznych. Dzięki CMS praktycznie każdy element witryny może być edytowany przez administratora. Obsługa kalendarium, dodawanie nowych projektów i nabytków biblioteki jest szybkie i intuicyjne.
Dodatkowymi elementami strony są odnośniki do portali społecznościowych, na których promowana jest działalność Instytutu. Osoby zainteresowane mogą także subskrybować newsletter zawierający najświeższe informacje dotyczące bieżących projektów i wydarzeń teatralnych.
Studio Engram
Naszym celem jest odnalezienie tego, co jest ważne i wyjątkowe dla danej marki. Dzięki wyeliminowaniu bałaganu i przypadkowości w jej sposobie komunikacji, jesteśmy w stanie skonstruować przekaz, który przyciąga i angażuje odbiorców.
Za nazwę przyjęliśmy termin „engram” oznaczający trwały ślad pozostawiony w pamięci przez konkretne wydarzenie lub przeżycie. Ta idea stanowi dla nas fundament działalności. Poprzez naszą pracę chcemy tworzyć marki, które będą nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale będą też zawierały sugestywny przekaz.
Strona internetowa: www.studioengram.pl.
Studium przypadku
Niebanalne pomysły, interesujące rozwiązania, ciekawe koncepcje...
Tu można pokazać projekt, opisać szerzej trudy jego powstawania, podzielić się doświadczeniem.
Artykuły
- 3D
- Architektura
- Bez słów
- Biżuteria
- Ceramika
- Do dwóch...
- Fotografia
- Fotomanipulacje
- Graffiti
- Grafika
- Grafika użytkowa
- Ilustracja
- Kreatywnym okiem
- Książka
- Ludzie sztuki
- Malarstwo
- Miejsca
- Na ścianie
- O sztuce
- Okolice sztuki
- Rękodzieło
- Rozmowa Graffusa
- Rzeźba
- Studium przypadku
- Typografia
- Warsztat
- Wiedza
- Wizje
- Wnętrza
- Wydarzenia
- Wyniki konkursów
- Wzornictwo
- Zapiski
Ostatnio dodane
Wsparcie
Piszemy o sztuce.
Jeśli chcesz, możesz postawić nam kawę, byśmy mogli dalej to robić.