Magia światła

Gdybym miał odpowiedzieć na pytanie „co wolę, dzień czy noc” - odpowiedziałbym, że dzień, ale gdyby brzmiało „jaką część dnia lubię najbardziej” – stwierdziłbym: wieczór.
W obu przypadkach za decyzję odpowiedzialne jest światło, dzięki któremu mogę pracować, obserwować i odpoczywać. Wieczór kreuje niezwykłe światło i jest najbardziej magiczny. Na ścianach pojawiają się cienie, poświaty, ciepłe i ożywcze bliki jasności i tajemnicze mroki.

Bracket V
Bracket V

Światło jest inspiracją i odkryciem. Nigdy nie wiadomo, gdzie się pojawi. Kiedy przenika przez tysiące otworów perforacji kulistej powłoki, szuka najkrótszej drogi do ekranu, na którym zostawia swój ślad. Tym ekranem jest świat codzienny: ściany, meble, kotary.

Klosz z tykwy

Jeśli ja jestem architektem kształtu i wzoru lampy, rzemieślnikiem, który ją ożywia, to światło jest zaskoczeniem i radością, euforią luminescencji, urzeczywistnioną iluzją, która nigdy się nie nudzi, bo zmienia się z każdym ruchem swojego źródła.

Moje lampy wykonane są w całości ręcznie z niezwykłego owocu jakim jest tykwa.
Chcę tworzyć lampy unikalne dla ludzi ceniących sobie najwyższej jakości rękodzieło, precyzję wykonania, oryginalność i niepowtarzalny design.

Standing Lamp XIII
Standing Lamp XIII

Obecnie moją największą inspiracją są fraktale. Najczęściej jednak stanowią one tylko wstępną stymulację dla umysłu, który w procesie tworzenia sam kreuje i przekształca pierwotne pomysły tak, że efekt końcowy może bardzo różnić się od wstępnych planów.
Ta płynność i nieprzewidywalność w tym co robię jest dla mnie bardzo istotna, tym bardziej, że wzór tworzony jest na powierzchni sferycznej.

Standing Lamp XII
Standing Lamp XII

Nigdy nie trzymam się kurczowo wstępnych założeń, mam do siebie zaufanie i uważam, że dając swobodę naszej kreatywności, zdając się na intuicję, można stworzyć coś, czego początkowo nie bylibyśmy sobie w stanie wyobrazić.

Calabarte

Przemysław Krawczyński

Za marką kryje się Przemysław Krawczyński.
Tworzy lampy unikalne. Dla ceniących sobie najwyższej jakości rękodzieło, oryginalność, precyzję wykonania i  design… niepowtarzalny.
 

Strona internetowa: www.calabarte.com.

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni