Metaliczny urok srebra

Długo szukałam swojej drogi... Trochę błądziłam. A może tylko chodziłam naokoło, by więcej poczuć, zobaczyć, zrozumieć. Aż pewnego dnia odkryłam srebrną glinkę o zagadkowej nazwie Art Clay Silver i od tamtej chwili już nie potrafiłam przestać rozmyślać nad możliwościami jakie daje tworzenie biżuterii w tej technice.

liść z zaczarowanego lasu
Liść z zaczarowanego lasu

Pracując z glinką srebra, która po wypaleniu w wysokiej temperaturze (650 st), daje czyste srebro - jedynym ogranicznikiem jest moja wyobraźnia. Moje prace formowane są w całości ręcznie. Następnie wypalam je, poleruję, poddaję srebro ostatecznym obróbkom, by uzyskać w iście alchemicznym procesie - produkt  unikatowy, nietuzinkowy i niepowtarzalny. Praca bez form i szablonów sprawia, że nawet powtórzenie danego wzoru nie daje identycznego produktu.

Sutaszowe inspiracje - agat
Sutaszowe inspiracje - agat

Uwielbiam chłodny, metaliczny urok srebra połączonego z nasyconymi kolorami minerałów. W swoich pracach używam wysokiej klasy kamieni  półszlachetnych i szlachetnych, dodaję koloru w postaci doskonałej jakości cyrkonii.

Sutaszowe inspiracje - perły
Sutaszowe inspiracje - perły

Kocham to co robię - mam nadzieję, że to widać...

Amonit w srebrnych tasiemkach
Amonit w srebrnych tasiemkach

Marta Grzywna

Udanie łączy srebro z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi. Swoje prace sprzedaje pod nazwą Kraina Srebrnych Kwiatów.

Strona internetowa: www.krainasrebrnychkwiatow.pl

Partnerzy serwisu

  • Galeria 81 stopni